40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego 13.12.1981 r.
Mija 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego. 40 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. (źródło www.dzieje.pl). Z inicjatywy oddziału poznańskiego Instytutu Pamięci Narodowej i przy współpracy z Gminą Rawicz 13 grudnia 2021 roku o godzinie 12:00 nastąpi uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego działaczy NSZZ Solidarność, którzy zostali poddani represjom władz komunistycznych w okresie stanu wojennego w Wojskowym Obozie Internowania, który w latach […]












