Stypendia sportowe pod nazwą „Nadzieje Olimpijskie” i nagrody dla zawodników są wyrazem uznania dla prezentowanego poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie sportu oraz mogą być formą pomocy w celu dalszego podnoszenia poziomu wyszkolenia, formy sportowej czy umożliwienia kontynuacji startów w zawodach.

Nagrody dla trenerów i instruktorów są natomiast wyrazem uznania dla pracy szkoleniowej i wychowawczej wykonywanej w rawickich klubach sportowych z zawodnikami, którzy uzyskali w danym roku stypendium sportowe lub nagrodę, uroczyście wręczane na organizowanej co roku gali.

2020 rok

Lista zawodników otrzymujących stypendium sportowe w 2020 roku:

  1. Natalia Brzezińska - 300 zł - RKS Bock; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 75; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap MIX 75.
  2. Wojciech Lisiak - 300 zł - RKS Bock; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 75; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 75; 3. miejsce w konkurencji TRAP MIX 75.
  3. Krzysztof Buniowski - 300 zł - RKS Bock; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 i 2 miejsce w konkurencji Trap 125 (Bygdoszcz) oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w konkurencjach Trap 125 i Skeet 125.
  4. Kacper Baksalary - 200 zł - RKS Bock; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 i 4 miejsce w konkurencji Trap 125 (Bydgoszcz) oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w konkurencjach Trap 125 i Skeet 125.
  5. Jakub Błażutycz - 100 zł - RKS Bock; 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 (Bydgoszcz); złoty medal oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w konkurencjach Trap 125 i Skeet 125.
  6. Wiktoria Lokś - 100 zł - RKS Bock; 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 75; 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap MIX 75.
  7. Stanisław Sołtys - 100 zł - RKS Bock; 8. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 100.
  8. Julia Alcer - 100 zł - RKS Bock; 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet MIX; 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet sportowy 30+30.
  9. Robert Mielcarek -200 zł - RKS Bock; Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków: 3. miejsce w konkurencji Skeet 75, 4. miejsce w konkurencji Trap MIX 75, 6. miejsce w konkurencji Trap 75.
  10. Marcin Kalecki - 100 zł - RKS Bock; 7. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 100.
  11. Joanna Mosiek - 500 zł - MUKS Kadet; 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku (Toruń); 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Poznań). Zawodniczka posiada I klasę sportową i jest w Kadrze Narodowej Juniorów w trójskoku.
  12. Patrycja Twardowska - 100 zł - MUKS Kadet; 6. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w trójskoku (Lublin).
  13. Nikodem Rogal - 100 zł - MUKS Kadet; 5. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku (Toruń); 7. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Poznań), członek zaplecza Kadry Województwa Juniorów.
  14. Michał Chudy - 500 zł - KS Warta Poznań; MP Seniorów i młodzieżowców (Olsztyn) - 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 2. miejsce w kategorii senior na 50 m stylem motylkowym, 1. miejsce na 100 m stylem motylkowym w kat. młodzieżowiec i 3. miejsce w kat. senior; Puchar Świata (Doha) - 3. miejsce i rekord Polski w 4 x 100 m stylem dowolnym; Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (Ostrowiec Świętokrzyski) - 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 1. miejsce w kat. senior na 50 m stylem motylkowym, 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 3. miejsce w kat. senior na 100 m stylem motylkowym, 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 1. miejsce w kat. senior na 100 m stylem zmiennym; 34. International Swim Meet „Golden Bear” (Zagrzeb) - 1. miejsce na 50 m i 100 m stylem motylkowym i tytuł najlepszego zawodnika zawodów; członek Kadry Narodowej na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (przełożone).
  15. Kacper Bidowaniec - 100 zł - UPKS Wodnik; Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów: 4. miejsce 100 m stylem zmiennym, 5. miejsce 50 m stylem dowolnym, 6. miejsce 50 m stylem grzbietowym; Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów: 5. miejsce 50 m stylem grzbietowym, 6. miejsce 50 m stylem dowolnym, 8. miejsce 100 m stylem dowolnym.
  16. Izabela Szurowska - 300 zł - RKK Surem; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym kadetek +54 kg
  17. Jakub Stankowiak - 200 zł - RKK Surem; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite indywidualnym +76 kg
  18. Milena Urbanik - 200 zł - RKK Surem; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski kadetek w kumite indywidualnym +54 kg
  19. Julia Piotrowska - 100 zł - RKK Surem; 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite indywidualnym do 53 kg
  20. Kacper Bujakiewicz - 200 zł - Akademia IN NAE; 3. miejsce Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w technikach specjalnych
  21. Kacper Ulbin - 100 zł - Akademia IN NAE; 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - walki +75 kg
  22. Grzegorz Heinze - 500 zł - Team Wrocław; 1. miejsce w MP w trójboju siłowym klasycznym J18 w kat. do 105 kg; 3. miejsce w MŚ w TSK J18 w kat. do 105 kg; 3. miejsce w PP w TSK J18 w kat. do 105 kg; 1. miejsce w ME w JSK J18 w kat. do 120 kg i rekord Europy w siadzie (290,5 kg)
  23. Jakub Łukaszyk - 300 zł - Klub Sporty Walki Rawicz; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie 65 kg
  24. Jakub Korczyński - 200 zł - Klub Sporty Walki Rawicz; 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie 54 kg
  25. Jakub Jarmuż - 500 zł - WKSN ŚWIT; 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w koszykówce mężczyzn z drużyną WKSN „Świt” (12-14.04.2020 r.) i powołanie do kadry Polski niesłyszących
  26. Antonina Kędzia - 100 zł - UKS Szóstka; 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Judo +78 kg
  27. Dorota Pawlak - 100 zł - UKS Szóstka; 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo 52 kg

 

Lista zawodników otrzymujących w 2020 roku jednorazowe nagrody rzeczowe:

  1. Natasza Cichoszewska - nagroda rzeczowa do 200 zł - RKK Surem; 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kumite indywidualnym +50 kg
  2. Milena Piotrowska - nagroda rzeczowa do 200 zł - RKK Surem; 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kumite indywidualnym 40 kg
  3. Aleksandra Kubiak - nagroda rzeczowa do 200 zł - Akademia IN-NAE; 3. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w układach formalnych 8-7 CUP
  4. Michał Piotrowski - nagroda rzeczowa do 200 zł - Akademia IN-NAE; 2. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w technikach specjalnych
  5. Patryk Sowiński - nagroda rzeczowa do 200 zł - Akademia IN-NAE; 2. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w układach formalnych 10-9 CUP
  6. Mateusz Rutkowski - nagroda rzeczowa do 200 zł - RKS Bock; 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX

 

Nagrody dla trenerów i instruktorów w 2020 roku

  1. Aldona Świtała – 800 zł za 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku (Toruń) i 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Poznań) Joanny Mosiek
  2. Krzysztof Glina – 500 zł za 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym kadetek +54 kg Izabeli Szurowskiej
  3. Ryszard Kapłon – 500 zł za 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 i 2 miejsce w konkurencji Trap 125 (Bygdoszcz) Krzysztofa Buniowskiego
  4. Marek Szymański – 500 zł za 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie 65 kg Jakuba Łukaszyka
  5. Dawid Szynalski – 300 zł za 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo 52 kg Doroty Pawlak
  6. Paweł Jóska – 300 zł za 3. miejsce Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w technikach specjalnych Kacpra Bujakiewicza
  7. Maciej Waleron – 300 zł za wyniki Kacpra Bidowańca podczas Zimowych i Letnich MP Juniorów
  8. Bogdan Wojtal – 300 zł za 5. miejsce Julii Alcer i Mateusza Rutkowskiego w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX i 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet sportowy 30+30.

 

2019 rok

Lista wyróżnionych sportowców, trenerów oraz instruktorów:

LISTA STYPENDYSTÓW 2019

LP Imię i nazwisko Osiągnięty wynik Trener Kwota miesięcznie Nagroda rzeczowa
1 Krzysztof Buniowski 2 medale podczas OOM we Wrocławiu - srebrny w konkurencji Trap 100, brązowy w konkurencji Skeet 100 Ryszard Kapłon               300 zł
2 Jakub Błażutycz srebrny medal w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 125 oraz 5 miejsca w konkurencjach Skeet 100 i Trap 100 podczas OOM we Wrocławiu Ryszard Kapłon               300 zł
3 Kacper Baksalary 2 medale podczas OOM we Wrocławiu – złoty i wyrównany rekord Polski w konkurencji Trap 100 i srebrny w konkurencji Skeet 100 nowy Rekord Polski. Ryszard Kapłon               500 zł
4 Patryk Piekarski 5 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX podczas Mistrzostwa Polski Młodzików Bogdan Wojtal               100 zł
5 Mateusz Rutkowski 7 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX podczas Mistrzostwa Polski Młodzików Bogdan Wojtal               100 zł
6 Wiktoria Lokś 3 miejsce w konkurencji Trap 75 i 4 miejsce w konkurencji Trap MIX 75 podczas Mistrzostw Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków Ryszard Kapłon               200 zł
7 Natalia Brzezińska 2 miejsce w konkurencji Trap MIX 75 podczas Mistrzostw Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków Ryszard Kapłon               300 zł
8 Wojciech Lisiak 2 miejsce w konkurencji Trap MIX 75 i 3 miejsce w konkurencji Trap 75 podczas Mistrzostw Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków Ryszard Kapłon               300 zł
9 Joanna Mosiek 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Chorzów). Zawodniczka posiada I klasę sportową i jest w Kadrze Narodowej Juniorów Młodszych w trójskoku. Aldona Świtała               300 zł
10 Patrycja Twardowska 8 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w trójskoku (Włocławek). Zawodniczka posiada II klasę sportową i jest na zapleczu Kadry Narodowej w bloku skoków. Aldona Świtała               100 zł
11 Kamila Kędzia 5 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 400m ppł (Chorzów). Zawodniczka posiada II klasę sportową i jest na zapleczu Kadry Narodowej w bloku sprintu. Aldona Świtała               100 zł
12 Mateusz Skrzypek 3 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w skoku w dal (Toruń). Zawodnik posiada II klasę sportową. Aldona Świtała               200 zł
13 Michał Chudy MP Seniorów i młodzieżowców/Łódź 2018 - 1 miejsce w kat. Młodzieżowiec i 2 miejsce w kategorii senior na 50m stylem motylkowym (minimum na ME Glasgow), 1 miejsce na 100m stylem motylkowym w kat. młodzieżowiec i 3 miejsce w kat. senior. Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i młodzieżowców Lublin 2018 - 1 miejsce w kat. młodzieżowiec i 1 miejsce w kat. senior na 50m stylem motylkowym, 1 miejsce w kat. młodzieżowiec i 2 miejsce w kat. senior na 100m stylem motylkowym, 1 miejsce w kat. młodzieżowiec i 1 miejsce w kat. senior na 100m stylem zmiennym. Podczas ME w Glasgow 6 miejsce na 4x100m stylem zmiennym z rekordem Polski.               500 zł
14 Izabela Szurowska Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców kumite indywidualne - 3 miejsce kobiet 14-15 lat Krzysztof Glina               200 zł
15 Julia Piotrowska Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców kumite indywidualne - 3 miejsce kobiet 16-17 lat Krzysztof Glina               200 zł
LISTA NAGRODZONYCH NAGRODAMI RZECZOWYMI
16 Milena Piotrowska Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite indywidualne 3 miejsce młodziczek (nagroda rzeczowa) Krzysztof Glina            200 zł
17 Natasza Cichoszewska Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 1 miejsce kumite indywidualne (nagroda rzeczowa) Krzysztof Glina            200 zł
18 Wiktoria Gill 6 miejsce w finale Mistrzostw Polski w futsalu do lat 18 i 5 miejsce w finale Mistrzostw Polski w futsalu do lat 19               100 zł
19 Kacper Bidowaniec Zimowe MP wpływaniu juniorów 15 lat: 5 miejsce 50m stylem grzbietowym, 6 miejsce 50m stylem dowolnym, 8 miejsce 50m stylem motylkowym, 9 miejsce 100m stylem grzbietowym Robert Skotarek               100 zł
20 Emilia Ulbin 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formane, +5 CUP Piotr Chudy                 - zł
21 Szymon Maksajdowski 5 miejsce, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formane, 10-5 CUP Piotr Chudy                 - zł
22 Kamil Dworniczak 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - techniki specjalne Piotr Chudy            200 zł
23 Maksymilian Olszak 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formalne, 10-8 CUP Piotr Chudy            200 zł
24 Kacper Bujakiewicz 11 miejsce na MP Juniorów młodszych w technikach specjalnych Paweł Jóska                 - zł
25 Grzegorz Heinze 1 miejsce w MP w trójboju siłowym do lat 16, 2 miejsce w MP w trójboju siłowym do lat 18, 2 miejsce w MP w wyciskaniu leżąc klasycznym do lat 16               500 zł
26 Bartosz Kwiecień 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie (Grudziądz) Marek Szymański               300 zł
27 Jakub Jarmuż 4 miejsce podczas Puchary Polski Niesłyszących w koszykówce z dużyną WKSN "Swit" Wrocław               100 zł
28 Arkadiusz Stachowski 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w judo kat. 100kg - Bytom Dawid Szynalski               100 zł

PLIKI DO POBRANIA: