Schronisko uruchomione zostało w 2020 roku. Budowa kosztowała Gminę Rawicz ok. 1,2 mln zł, z czego 280 tys. zł to środki z budżetu obywatelskiego. Pierwszy etap budowy w 2018 roku pochłonął 684 tys. zł, a w skład całej kwoty weszła budowa budynku, nadzór inwestorski i koszty przyłączenia do sieci energetycznej. W 2019 roku zostały wybudowane kojce, przyłączona woda, prąd, wykonana dokumentacja uzupełniająca czy monitoring - łączny koszt prac to 500 tys. zł. Środki na dokończenie inwestycji i wyposażenie przekazały także osoby fizyczne, firmy i stowarzyszenia.

Zwierzęta przebywające w schronisku czekają na nowych, odpowiedzialnych właścicieli. Gmina podejmie również współpracę z osobami zainteresowanymi wolontariatem.

KONTAKT

Facebook: Schronisko dla zwierząt w Rawiczu (aktualności, ogłoszenia, zwierzęta do adopcji, podziękowania za wsparcie...)

Zgłoszenia dotyczące bezdomności zwierząt lub zdarzeń drogowych z ich udziałem z terenu Gminy Rawicz przyjmowane są na tzw. numer zgłoszeniowy schroniska : 508 939 115. Telefon obsługiwany jest przez pracownika schroniska dla zwierząt lub w ramach jego zastępstwa przez koordynatora schroniska.

Pilne zgłoszenia (w przypadku braku możliwości zgłoszenia na numer zgłoszeniowy schroniska) mogą być również dokonywane pod numerem służbowym koordynatora : 519 518 594.

Zgłoszenia zwierząt poszkodowanych w wyniku zdarzeń komunikacyjnych można również dokonywać całodobowo bezpośrednio do lekarza weterynarii świadczącego usługi weterynaryjne na zlecenie Gminy Rawicz pod nr : 501 537 100 lub 512 034 053.