Zakład produkcyjny, hala logistyczna czy magazyn w Wielkopolsce? – Invest in Rawicz

Jeśli myślisz o inwestycji w Wielkopolsce koniecznie zobacz ofertę greenfield w Rawiczu. Strefa aktywności gospodarczej przeznaczona pod magazyny, logistykę i produkcję składa się z trzech dużych kompleksów wolnych terenów inwestycyjnych. Każdy z nich jest świetnie skomunikowany z drogą ekspresową S5, od której dzielą go 3 minuty drogi.

Szukasz miejsca pod zakład produkcyjny, halę logistyczną, czy magazyny? Inwestycja ma być zrealizowana
w Wielkopolsce (#InvestInWielkopolska)? Rawicz ma świetnie skomunikowane tereny inwestycyjne, których działki przeznaczone są właśnie pod strefę aktywności gospodarczej. Łącznie #działkiPrzemysłowe w Rawiczu mają ok 230 ha.

Każdy z terenów przemysłowych ma uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego #MPZP. Rawicka strefa leży bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5. Świetna lokalizacja w skali makro sprawia, że wszędzie jest blisko a dzięki #S5 czas dojazdu do Wrocławia, czy Poznania jest szybszy i wygodniejszy, niż z większości miast w Wielkopolsce. Niedaleko terenu znajduje się również bocznica kolejowa.

 

Budowle i budynki powyżej 40m wysokości

Tereny przeznaczone pod aktywizację gospodarczą objęte są planami miejscowymi (https://rawicz.pl/biznes/invest-in-rawicz/oferta-inwestycyjna-greenfield/). Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Łaszczyn-Zachód pozwala na stawianie budynków do 40 metrów i budowli do 49 metrów wysokości (działki kompleksu nr III  znajdziesz na https://rawicz.pl/2020/09/strefa-aktywnosci-gospodarczej-sierakowo-laszczyn/). Wysokości te (#40mbudynki, #49mbudowle) nie są często spotykane na obszarze Województwa Wielkopolskiego.


Rawicz Przyjazny Inwestorom

Doceniamy lokalnych przedsiębiorców. To dzięki nim gmina rozwija się gospodarczo. Ich produkty promują Rawicz w całej Polsce oraz poza jej granicami. Tych, z którymi współpracujemy najczęściej pokazujemy podczas spotkań z potencjalnymi inwestorami oraz promujemy na targach i wydarzeniach gospodarczych, w których bierzemy udział. Informacja o firmach dostępna jest na naszej stronie www (znajdziesz tutaj: https://rawicz.pl/biznes/nasze-firmy/juz-zainwestowali/). Ich ofertę znają też mieszkańcy miast partnerskich w Attendorn (zobacz: https://rawicz.pl/biznes/nasze-firmy/) czy Strakonicach. To powoduje, że dotychczasowi inwestorzy współpracę z urzędem miejskim gminy Rawicz oceniają bardzo wysoko i polecają Rawicz jako miejsce z odpowiednim klimatem do inwestowania.


BOIiP- czyli jedno okienko

Inwestorowi w przejściu przez procedury administracyjne związane z lokalizacją inwestycji oraz jej późniejszym funkcjonowaniem czy  rozbudową asystuje Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy (patrz tutaj: https://rawicz.pl/biznes/kontakt-dla-inwestora/) . Biuro ściśle współpracuje z jednostkami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu #PAIiH (o agencji tutaj: https://www.paih.gov.pl/pl) czy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest-Park #WSSEInvest-Park (chcesz skontaktować się z ekspertami WSSE? Kliknij tutaj: https://invest-park.com.pl) – dzięki czemu obsługa projektu jaką gwarantuje Rawicz uzupełniona jest o ofertę inwestycyjną Polskiej Strefy Inwestycji.