Świetlice wiejskie to budynki stworzone z myślą o mieszkańcach przeznaczone do spędzania wolnego czasu, organizowania różnych form rekreacji, rozwijania zainteresowań i integrowania lokalnej społeczności. W budynkach tych odbywają się także zebrania wiejskie. Świetlice mogą być również wynajmowane odpłatnie na uroczystości okolicznościowe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z osobą zarządzającą (sołtys lub gospodarz świetlicy wiejskiej).

Prezentujemy ofertę wynajmu świetlic wiejskich znajdujących się na terenie naszej gminy. Przedstawione sale posiadają wysoki standard wykończenia wnętrz oraz nowoczesne zaplecze kuchenne i sanitarne, a gospodarze świetlic dbają o estetykę terenu wokół budynków.

Szczegółowych informacji dotyczących wynajmu świetlic wiejskich udziela Anna Hamrol - Główny specjalista ds. rozwoju wsi w Biurze Promocji i Komunikacji Społecznej, 65 616 49 88 w. 500, e-mail: ahamrol@rawicz.eu

Zarządzenie NR 847/2021 z dnia 6 września w sprawie określenia opłat za korzystanie ze świetlic wiejskich

Zarządzenie NR 1155/2022 z dnia 22 sierpnia w sprawie określenia opłat za korzystanie ze świetlic wiejskich (obowiązuje od 1 września 2022 r.)

Wniosek-o-wypożyczenie wyposażenia świetlic

Wniosek-o-wypożyczenia wyposażenia świetlic po 01.09.2022 r.

 

Słupia Kapitulna - klimatyzowana sala w świetlicy wiejskiej po gruntownej modernizacji z miejscami na 120 osób i wydzieloną podwyższoną sceną. Świetlica posiada w pełni wyposażoną kuchnię z pomieszczeniem chłodniczym do dyspozycji najemcy. Przy świetlicy znajduje się plac zabaw i miejsce na ognisko oraz utwardzony parking.

Szymanowo - klimatyzowana sala w świetlicy z miejscami dla 90 osób, z wyposażoną kuchnią oraz zmodernizowanymi toaletami i korytarzem. Obok świetlicy wiejskiej znajduje się zadaszona altana z ławo-stołami.

Zawady - klimatyzowana sala z miejscami dla 80 osób, z bardzo dobrze wyposażonym zapleczem kuchennym. Do dyspozycji gości jest teren przy świetlicy wiejskiej obejmujący wiatę, podwyższoną scenę oraz z ogrodzonym placem zabaw. Świetlica dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Dębno Polskie - klimatyzowana sala główna świetlicy z miejscami na 100 osób, z profesjonalnie wyposażoną kuchnią w m.in. piec konwekcyjno-parowy oraz pomieszczenie chłodnicze. W zacisznym miejscu za świetlicą znajduje się drewniana altana z grillem betonowym.

Żołędnica - odnowiona świetlica wiejska może zmieścić 35 osób, idealne miejsce na kameralne uroczystości i spotkania rodzinne, dobrze wyposażone zaplecze kuchenne. Przy świetlicy znajduje się boisko wiejskie z wydzielony miejscem na ognisko.

Ugoda - świetlica pomieści 60 osób, posiada gustownie odnowioną salę główną oraz zmodernizowane zaplecze sanitarne, a także nowo wyposażoną kuchnię w profesjonalne urządzenia gastronomiczne. Do dyspozycji pozostaje ogrodzony teren wokół świetlicy z nowoczesnym placem zabaw i miejscem do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Żylice - odnowiona świetlica z kameralną salą dla 40 osób; w pełni zagospodarowany, ogrodzony teren z zadaszoną częścią rekreacyjną wyposażoną w altany, drewniane ławo-stoły oraz grill. Zagospodarowany teren przy świetlicy wiejskiej doskonale nadaje się do organizacji uroczystości plenerowych z dostępem do zaplecza kuchenno-sanitarnego w świetlicy.

Łaszczyn - mała świetlica wiejska idealna na spotkania do 40 osób, z zapleczem kuchennym przystosowanym do zewnętrznej obsługi cateringowej. Za świetlicą znajduje się osłonięty taras z ławo-stołami oraz w dalszej części nowo wybudowany plac zabaw. Świetlica dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Dąbrówka - świetlica pomieści 50 osób, posiada zaplecze kuchenne przystosowane do zewnętrznej obsługi cateringowej. Niedaleko świetlicy znajduję się plac zabaw z terenem rekreacyjnym i drewnianą wiatą.

Izbice - klimatyzowana sala z podwyższonym miejscem dla orkiestry i miejscami dla 120 osób, do dyspozycji jest zaplecze kuchenne z wydzieloną chłodnią i zmodernizowane toalety. Przy świetlicy do jest nowocześnie wyposażony plac zabaw z częścią rekreacyjną, w której znajdują się drewniane altany, betonowe stoły plenerowe: ping-pong, piłkarzyki i szachy, a także urządzenia siłowni zewnętrznej.

Masłowo - obiekt sportowo-kulturalny w Masłowie jest przeznaczony do wynajęcia na cele sportowo-rekreacyjne. Duża, profesjonalna sala wyposażona w sprzęt sportowy do gry w koszykówkę, tenisa oraz siatkówkę. Obiekt świetnie nadaje się na organizację wszelkiego rodzaju zajęć np. aerobik, joga, sztuki walki, piłka nożna, tenis. Posiada w pełni profesjonalne zaplecze sanitarne oraz duży parking.

Załęcze - nowo wybudowana, klimatyzowana świetlica wiejska z miejscem dla 70 osób, z profesjonalnie wyposażoną kuchnią i wydzieloną chłodnią. Świetlica jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Przy świetlicy wiejskiej znajduje się ogrodzony i bezpieczny teren rekreacyjny obejmujący drewniane wiaty, miejsce na ognisko oraz plac zabaw z urządzeniami siłowni zewnętrznej i boiskiem do siatkówki plażowej. Do dyspozycji gości jest parking przy świetlicy.

Łąkta - nowo wybudowana, klimatyzowana świetlica wiejska z miejscem dla 70 osób, z profesjonalnie wyposażoną kuchnią i wydzieloną chłodnią. Świetlica jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Przy świetlicy wiejskiej znajduje się ogrodzony i bezpieczny plac zabaw. Do dyspozycji gości jest parking

Sarnówka - nowo wybudowana, klimatyzowana świetlica wiejska z miejscem dla 70 osób, z profesjonalnie wyposażoną kuchnią i wydzieloną chłodnią. Świetlica jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Przy świetlicy wiejskiej znajduje się ogrodzony i bezpieczny teren rekreacyjny obejmujący drewnianą wiatę, oraz plac zabaw z urządzeniami siłowni zewnętrznej i boiskiem do siatkówki plażowej. Do dyspozycji gości jest parking. Teren przy świetlicy wiejskiej doskonale nadaje się do organizacji uroczystości plenerowych, z miejscem dla muzyków oraz utwardzonym miejscem do tańca.