Nadal trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Z myślą o spisie został zorganizowany konkurs dla nauczycieli „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, do podjęcia wyzwania stworzenia ciekawego i kreatywnego scenariusza, którego tematem będą zagadnienia statystyczne dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Do wygrania atrakcyjne nagrody. 

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie scenariusza zajęć edukacyjnych (stacjonarnych lub on-line) mających na celu przedstawienie NSP 2021: podkreślenie roli spisu, jego znaczenia dla społeczeństwa obywatelskiego, zaprezentowanie do jakich celów wykorzystywane są dane pozyskane w jego trakcie, w jednej z kategorii:

  • szkoła podstawowa: scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów klas VI-VIII,
  • szkoła ponadpodstawowa: scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów liceum, technikum, szkoły branżowej.

Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 30 września 2021 r. Inne terminy obowiązujące w konkursie zostały ujęte w harmonogramie konkursu. Zgłoszenia można przesyłać tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji do zgłoszeń. Zarejestruj się, aby przesłać swoje zgłoszenie.

Warunki uczestnictwa w Konkursie określone są wyłącznie w Regulaminie Konkursu. Przed przystąpieniem do Konkursu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu Konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!

GUS - konkurs dla nauczycieli o spisie powszechnym
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – konkurs dla nauczycieli