Wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP zainteresowanych tematyką restrukturyzacji, upadłości oraz wsparcia dla firm w kryzysie zapraszamy na webinarium Dyrektywa Parlamentu Europejskiego o restrukturyzacji i upadłości – tzw. Dyrektywa II szansy. Perspektywa polska wraz z obecnie stosowanymi rozwiązaniami. Najważniejsze zagadnienia, które odbędzie się 22 października br.
Wprowadzane przez Dyrektywę zmiany w prawodawstwie krajowym mają być sposobem na uniknięcie bankructwa i utraty majątku prywatnego, a w przypadku konieczności likwidacji firmy na przeprowadzenie procesu w sposób możliwie sprawny, szybki i jak najmniej bolesny dla przedsiębiorcy. Intencją zapisów Dyrektywy jest też to, aby przedsiębiorca mógł dostać drugą szansę na prowadzenie działalności gospodarczej przy możliwie maksymalnym zaspokojeniu roszczeń wierzycieli.
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) numer 2019/1023, nazywana Dyrektywą Drugiej Szansy musi zostać wdrożona przez państwa członkowskie nie później niż do 17 lipca 2022 roku, jednak już teraz w ramach obowiązujących przepisów prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego wiele rozwiązań Dyrektywy, wspierających firmy w kryzysie jest dostępnych dla polskich przedsiębiorców.
Spotkanie poprowadzi Mecenas Jakub Świerczyński, Doradca Restrukturyzacyjny z Wielkopolskiej Grupy Prawniczej oraz Magdalena Urbaniak, Specjalista ds. SWO w Biurze Regionalnym PARP w Poznaniu.
W programie webinarium:
- idea drugiej szansy i skrócenia czasu postępowania restrukturyzacyjnego i upadłościowego,
- narzędzia wczesnego ostrzegania,
- restrukturyzacja zapobiegawcza,
- wstrzymywanie czynności egzekucyjnych i kontrola nad majątkiem w czasie restrukturyzacji lub upadłości,
- odpowiedzialność przedsiębiorców i osób odpowiedzialnych za kierowanie przedsiębiorstwem.
Jak wziąć udział?
Webinarium jest bezpłatne, wystarczy potwierdzić chęć udziału wypełniając poniższy formularz lub klikając w link:
Organizatorem wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działań Punktu Informacyjnego SWO finansowanego ze środków w ramach Programu Operacyjnego – Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020 Osi priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.21: Poprawa zarządzania, rozwoju kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach.
Źródło: www.parp.gov.pl