Projekt Gminy Rawicz polegający na organizacji przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na liniach:
nr 1 Rawicz-Sarnówka
nr 2 Rawicz-Wydawy
nr 3 Rawicz-Dębno Polskie
w roku 2023 o wartości całkowitej 813.582,90 zł uzyskał dopłatę z państwowego funduszu celowego w kwocie 375.499,80 zł w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Umowa została podpisana z Wojewodą Wielkopolskim 9 lutego 2023 r.

Przewoźnik – firma Milla Spółdzielnia w Lesznie rozpoczęła kursy od 2 stycznia 2023 r.

Na linii nr 1 o długości około 9 km z Rawicza do Sarnówki przewidziano 28 kursów dziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku oraz 18 kursów w niedziele i święta. Ogólny łączny przebieg pojazdów w ramach tej linii szacuje się na 64.823,20 wozokilometrów.

Przebieg linii:
Przystanek Rawicz: Dworcowa-Grota Roweckiego Stadion-Grota Roweckiego Szpital-Grota Roweckiego MOPS-Hallera-Podmiejska-Spokojna-Kościuszki Fontanna-Kościuszki Starostwo-Dąbrowskiego Rondo-Bohaterów Westerplatte-Rolnicza-Sarnowska Żłobek-Paderewskiego -Rynek Sarnowski – Kurpińskiego -Sarnówka

Przystanek Rynek Sarnowski: Sarnówka –Kurpińskiego -Rynek Sarnowski- Paderewskiego- Sarnowska Hotel-Rolnicza-Bohaterów Westerplatte-Dąbrowskiego Rondo-Kościuszki Żołnierz-Kościuszki Fontanna-Spokojna-Podmiejska-Hallera-Grota Roweckiego Stadion-Dworcowa

Na linii nr 2 o długości około 17 km z Rawicza z Rawicza do Wydaw przewidziano 11 kursów dziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Linia nie funkcjonuje w soboty, niedziele i święta. Ogólny łączny przebieg pojazdów w ramach tej linii szacuje się na 40.496,60 wozokilometrów.

Przebieg linii:
Przystanek Rawicz: Rawicz Dworcowa-Grota Roweckiego Stadion-Grota Roweckiego Szpital-Grota Roweckiego MOPS-Hallera-Podmiejska-Piłsudskiego-Kościuszki Starostwo-Dąbrowskiego Rondo-Bohaterów Westerplatte-Rolnicza-Sarnowska Gazomet-Kamińskiego Przytorze-Kamińskiego 1000-lecia-Szymanowo Początek Szymanowo Wieś-Sikorzyn-Stwolno Wieś-Stwolno Wyjazd-Zielona Wieś Przychodnia-Zielona Wies Kościół-Zielona Wieś Skrzyżowanie-Wydawy Początek-Wydawy Wieś-Wydawy Most

Przystanek Wydawy Most: Wydawy Most-Wydawy Wieś-Wydawy Początek-Zielona Wieś Skrzyżowanie-Zielona Wieś Kościół-Zielona Wieś Przychodnia–Stwolno Wyjazd-Stwolno Wieś-Zawady-Ugoda-Sikorzyn-Szymanowo Wieś-Szymanowo Początek-Kamińskiego 1000-lecia-Kamińskiego Przytorze-Sarnowska Gazomet-Rolnicza-Bohaterów Westerplatte-Dąbrowskiego Rondo-Kościuszki Żołnierz-Pilsudskiego-Podmiejska-Hallera-Grota Roweckiego MOPS-Grota Roweckiego Szpital-Grota Roweckiego Stadion-Rawicz Dworcowa

Na linii nr 3 o długości około 12 km z Rawicza do Dębna Polskiego przewidziano realizację 8 kursów dziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Linia nie funkcjonuje w soboty, niedziele i święta. Ogólny łączny przebieg pojazdów w ramach tej linii szacuje się na 19.846,80 wozokilometrów.

Przebieg linii:
Przystanek Rawicz: Dworcowa PKP-Grota Roweckiego Stadion-Grota Roweckiego Szpital- Grota Roweckiego MOPS-Hallera-Piłsudskiego-Kościuszki Starostwo-Dąbrowskiego Rondo- Bohaterów Westerplatte-Ogrodnicza-Ogrodnicza Park-Sarnowska Gazomet-Sienkiewicza- Kmicica-Kąty Hengst-Dębno Polskie Osiedle-Dębno Polskie Jastrzębia-Dębno Polskie Przedszkole-Dębno Polskie Sklep-Dębno Polskie Pętla.

Przystanek Dębno Polskie: Dębno Polskie Pętla-Dębno Polskie Przedszkole-Dębno Polskie Jastrzębia-Dębno Polskie Osiedle-Kąty Hengst-Kmicica- Sienkiewicza-Sarnowska Gazomet- Ogrodnicza Park-Ogrodnicza-Bohaterów Westerplatte-Dąbrowskiego Rondo-Kościuszki Żołnierz-Piłsudskiego-Hallera-Grota Roweckiego MGOPS-Grota Roweckiego Szpital-Grota Roweckiego Stadion-Rawicz Dworcowa PKP.

Link do funduszu:
https://www.poznan.uw.gov.pl/fundusz-rozwoju-przewozow-autobusowych
Link do rozkładu jazdy:

Komunikacja miejska