12 listopada w świetlicy wiejskiej w Kluczewie odbyła się gala „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi” organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W imieniu Gminy Rawicz udział wzięli sołtysi naszej gminy: Dębna Polskiego, Słupi Kapitulnej i Łaszczyna oraz pracownicy Urzędu Miejskiego odpowiedzialni za koordynację programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.

Podczas spotkania Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski podziękował w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego za dotychczasowy wkład pracy w rozwój i odnowę wsi, a najaktywniejsze sołectwa zostały uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami.

Z Gminy Rawicz laureatem V edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” zostało sołectwo Słupia Kapitulna, które reprezentowała Pani sołtys Barbara Niwczyk. Imprezę uświetnił zespół folklorystyczny ‚Równica” z Ustronia oraz zespół mażoretek z Przemętu. Gmina Rawicz co roku bierze udział w konkursach Wielkopolskiej Odnowy Wsi i realizuje duże i małe projekty na terenach wiejskich zainicjowane m.in. przez mieszkańców sołectw. W ostatnim roku z konkursów skorzystały sołectwa Szymanowo i Izbice.