Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich zaprasza do udziału w forum.

Współpraca międzynarodowa to hasło, które brzmi dumnie. Zwłaszcza w ustach organizacji pozarządowej. Posiadanie zagranicznego partnera daje jej bowiem szereg możliwości. To nowe inspiracje, wyzwania, rozwiązania. Jak jednak wykonać ten najtrudniejszy, pierwszy krok? O tym porozmawiamy podczas Forum Ekonomii Społecznej, na które już dziś mamy przyjemność zaprosić.

Na kilkugodzinne spotkanie, które odbędzie się 17 listopada w leszczyńskim ratuszu, zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu subregionu leszczyńskiego (powiaty: gostyński, grodziski, kościański, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, rawicki, wolsztyński, miasto Leszno). Tematem przewodnim Forum będzie współpraca międzynarodowa. Uczestnicy dowiedzą się, jak ją rozwijać, w jaki sposób szukać partnerów oraz z jakimi wyzwaniami i barierami się to wiąże. Porozmawiamy również o przykładach współpracy i możliwościach jej finansowania.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (KLIK: https://forms.gle/r4NtMbxZb3aTSRQq6). Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021 roku. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Mikołajem Kostaniakiem: mikolaj.kostaniak@pisop.org.pl, tel. 65 520 78 86.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, który jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „LCIWIS – Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Cz. I

Pierwszy krok we współpracy międzynarodowej – Marlena Pujsza-Kunikowska

– jak rozpocząć współpracę i jak ją rozwijać

– w jaki sposób szukać zagranicznych partnerów

– jakie są wyzwania i bariery przy współpracy międzynarodowej

Korzyści, możliwości i wyzwania – czego możemy się od siebie nauczyć? – Monika Kochowicz (Newschool)

– doświadczenie we współpracy zagranicznej

– funkcjonowanie organizacji społecznych w Norwegii, charakterystyka i dobre praktyki

Możliwości współpracy organizacji społecznych z partnerami ponadnarodowymi przy współpracy i zaangażowaniu Biura Współpracy Międzynarodowej UMWW

– łączenie wielkopolskich podmiotów z partnerami ponadnarodowymi z regionów partnerskich

– przedstawienie możliwości współpracy dla organizacji z Wielkopolski

Cz. II

World Café – warsztat przy stolikach nt. podejmowania przez organizacje pozarządowe współpracy międzynarodowej

 Możliwości finansowania współpracy międzynarodowej – Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

– założenia konkursu w II naborze oraz w konkursu na projekty interwencyjne

– informacje w przeznaczenia w konkursie pieniędzy na współpracę międzynarodową we współpracy z państwami EOG

Założenia i możliwości finansowania współpracy międzynarodowej – Program Erasmus+ oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży – Punkt informacyjny Europe Direct – Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu

PROGRAM