W najbliższą sobotę 25 września mieszkańcy będą mogli spisać się w ratuszu w Rawiczu i w szkole w Sarnowie. Będzie to ostatnia możliwość spisania się w punkcie stworzonym przez samorząd. W rawickim ratuszu w godzinach wieczornych będzie można spotkać się również z burmistrzem Grzegorzem Kubikiem i porozmawiać o problemach Gminy. 

Wśród gmin powiatu rawickiego najsłabsze wyniki w spisie notują gminy Rawicz i Jutrosin. Do końca obowiązkowego spisu pozostało kilka dni – 30 września 2021 roku mija termin, do którego mieszkańcy mogą się spisywać. Obecnie najsłabsze wyniki notują mieszkańcy starego miasta, Sierakowa i Sarnowy.

Na rawickim rynku w budynku ratusza w sobotę będzie można spisać się od godz. 11:00 do 21:00. Dodatkową zachętą ma być możliwość spotkania się z burmistrzem, który będzie czekał na mieszkańców w sobotni wieczór między 19:00 a 21:00 . Także mieszkańcy Sarnowy będą mogli skorzystać z możliwości spisania się w szkole w Sarnowie w sobotę między 14:00 a 16:00. Poza pracownikami urzędu mieszkańcy Sarnowy będą mogli spotkać się i omówić swoje sprawy z przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Przybylskim.

Najlepsze wyniki, co do ilości spisanych lokali, w gminie Rawicz notują Hazy, gdzie udział w spisie udział wzięło już 90 proc. mieszkańców.

Za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej grzywna, która może być nałożona na mieszkańca. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

W sobotę będzie ostatnia szansa na udział w spisie powszechnym w specjalnych punktach gminnych. Istnieje również możliwość samospisu do końca września przez stronę https://spis.gov.pl/ Można również spisać się codziennie w godzinach pracy urzędu oraz w inspektoracie ZUS (od 21 do 30 września) w godz. 11:00-13:00.