Zbliżający się okres Bożego Narodzenia to czas kiedy staramy się pamiętać nie tylko o osobach nam bliskich i znajomych, ale także o samotnych. W tych świątecznych chwilach chcemy, aby osoby z naszego środowiska, często znajdujące się w trudniejszej sytuacji życiowej, nie poczuły się zapomniane.
W tym – tak szczególnym – roku kalendarzowym Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu we współpracy z naszym urzędem oraz Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotował dla rawickich seniorów „Świąteczne paczki profilaktyczne”. Obok słodkich upominków takich jak pierniki, orzechy, czekolada, kawa i herbata, paczkę wypełniły materiały promocyjne Gminy Rawicz, sianko i opłatek. Do paczek dołączone zostały również ulotki informacyjne na temat depresji, izolacji, w tym sposobów radzenia sobie w czasie pandemii COVID-19, uzależnień i przemocy.
Mamy nadzieję, że te skromne upominki umilą naszym seniorom przedświąteczny czas. Paczki zostały dostarczone seniorom przez wolontariuszy oraz pracowników socjalnych. Nie zapominajmy o potrzebujących, szczególnie w ten świąteczny czas!
święta paczki choinka seniorzy