Rusza gminny program, który ma wspomóc walkę z koronawirusem. Burmistrz Gminy Rawicz apeluje do ozdrowieńców, którzy wygrali walkę z COVID-19 o oddawanie osocza w Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Lesznie. Oddając osocze, można uratować niejedno życie. Gmina oferuje darmowy transport do punktu pobrań oraz benefity.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. By oddać osocze, trzeba się skontaktować z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Lesznie.

Kto może oddać osocze?

  • osoby, które przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2,
  • są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle,
  • nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników.
WAŻNE!
Każda osoba będąca ozdrowieńcem musi się wcześniej skontaktować z Działem Dawców w celu ustalenia terminu wizyty – nie ma możliwości oddawania osocza bez wcześniejszego ustalenia terminu!
Kontakt z Działem Dawców w godz. 7:30-14:30 od poniedziałku do piątku – telefon 65 525 31 16.

Jak wygląda proces pobierania osocza?
https://krwiodawcy.org/ozdrowiency/

Program został opracowany w porozumieniu ze Szpitalem Powiatowym w Rawiczu, RCKiK w Lesznie oraz dyrektorami ośrodków sportu i domu kultury. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.