Ruszyły punkty szczepień przeciwko grypie
Na terenie Gminy Rawicz ruszyły punkty szczepień przeciwko grypie. Punkty działają w przychodni lekarskiej „RAWMED” oraz w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 roku w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 (Dz.U. 2021 poz. 1581) – wybrane grupy populacji – uprawnione są do skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie (p. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022). Chcąc skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie osoby uprawnione powinny zgłosić się do jednego z punktów szczepień wskazanych na specjalnie przygotowanej mapie (p. Mapa punktów szczepień przeciwko grypie dla osób uprawnionych). Wykaz jest również […]












