Jedna z najokazalszych kamienic na rawickim rynku po raz kolejny idzie pod młotek. Gmina Rawicz postanowiła zorganizować przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Rynek 9, w której skład wchodzą aż trzy budynki. Cena wywoławcza to 417 080 zł. Przetarg odbędzie się 25 maja 2021 roku. Jedna z trzech części kamienicy jest pod ochroną konserwatora zabytków.

 Budynek frontowy jest wpisany do rejestru zabytków. To obiekt trzykondygnacyjny z poddaszem użytkowym, podpiwniczony, o łącznej powierzchni użytkowej byłych pomieszczeń mieszkalnych 435 mkw. oraz o łącznej powierzchni pomieszczeń przynależnych – 151 mkw. Pozostałe dwa budynki są przyległe do ulic Królowej Jadwigi i Kramarskiej. Ich powierzchnia użytkowa po byłych mieszkaniach to 267 mkw. i powierzchnia przynależna – 76 mkw. Te dwa budynki nie są wpisane do rejestru zabytków. – Przyszłemu nabywcy przydadzą się zapewne uzyskane przez nas, ogólne wskazania konserwatora określające warunki remontu, głownie części rejestrowej – mówi burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Gmina zachęca do udziału w przetargu, który odbędzie się 25 maja 2021 roku o godz. 11:00 na dziedzińcu wewnątrz budynku Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Więcej informacji na temat warunków przetargu można zdobyć w rawickim magistracie.  – Budynki od wielu lat są bardzo zaniedbane, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Jest to centralne miejsce w mieście, które może pełnić funkcje zarówno mieszkalne, jak i usługowo-handlowe. Lokalizacja i okazałość to największe atuty tej nieruchomości, dlatego liczę na to, że ktoś zechce nabyć budynki i wykorzystać ich olbrzymi potencjał. Rawiczanie dobrze wspominają przeszłość tej kamienicy, dlatego mam nadzieję, że jej przyszłość będzie tak samo pozytywna, jak lata jej świetności – wskazuje burmistrz Grzegorz Kubik.

Szczegóły: http://bip.rawicz.pl/artykul/786/9003/przetarg-rawicz-rynek-9

qrf