Gmina Rawicz chce wynająć przestrzeń na rynku z przeznaczeniem na prowadzenie w okresie wiosenno-letnim ogródka wiedeńskiego. Wynajem terenu o powierzchni około 200 mkw. jest możliwy przed budynkiem ratusza lub w innej lokalizacji w przestrzeni przeznaczonej wyłącznie dla ruchu pieszych, co wymaga zgody konserwatora zabytków.  Przetarg odbędzie się 14 maja na dziedzińcu wewnątrz budynku urzędu przy ul. J. Piłsudskiego 21.

Wywoławcza stawka czynszu to 15 groszy za metr kwadratowy za dzień. Według założeń oferty funkcjonowanie ogródka obejmuje okres 12 czerwca – 12 września z możliwością przedłużenia. – Zachęcam osoby zainteresowane prowadzeniem ogródka wiedeńskiego do udziału w przetargu. Mam świadomość obostrzeń związanych z pandemią, ale myślę, że warto podjąć próbę, nawet gdyby ogródek funkcjonował w rygorze sanitarnym. W ubiegłym roku ogródki letnie cieszyły się dużym powodzeniem. Rynek po przebudowie jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia tego typu działalności – mówi Burmistrz Grzegorz Kubik.

Gmina chce w najbliższych dniach ogłosić ofertę wynajmu pomieszczeń ratusza pod działalność gospodarczą. – Wychodzimy z ofertą, aby zobaczyć, czy jest zainteresowanie prowadzeniem takiego lokalu. Gdyby znalazł się chętny, zapewne funkcjonowanie takiego miejsca byłoby możliwe dopiero za kilka miesięcy – dodaje burmistrz. Dodatkowe informacje odnośnie przetargu można uzyskać w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz telefonicznie pod nr 65-546-54-40, 65-546-54-37 lub na stronie internetowej gminy.

Więcej na: http://bip.rawicz.pl/artykul/786/9005/przetarg-na-najem-czesci-rynku-w-rawiczu