Jeżeli myślisz, że uruchomienie e-sklepu to żmudna i skomplikowana procedura wymagająca nie tylko znajomości zasad prowadzenia działalności gospodarczej, ale ponadto zaawansowanej wiedzy informatycznej, po przeczytaniu kilku zagadnień zmienisz zdanie. Dowiedz się jak założyć sklep internetowy!

pomoc.home.pl przygotowało kilka wskazówek jak założyć sklep internetowy:

  • po pierwsze pomysł

Istotnym elementem przed rozpoczęciem samego procesu realizacji sklepu w internecie jest jasne określenie pomysłu. Niestety czynnikiem realnie ograniczającym realizacje dowolnego pomysłu jest budżet jakim dysponujemy. Ostateczną decyzję dobrze jest poprzedzić analizą możliwości rynku i konkurencji, o której napisano w tekście: Przed rozpoczęciem działalności e-commerce.

  • domena, czyli adres internetowy sklepu

To bardzo ważny czynnik, który może zadecydować o powodzeniu jakim będzie się cieszył e-sklep. Klienci korzystający z usługi eSklep mogą w łatwy sposób zarejestrować domenę dzięki pośrednictwu firmy home.pl

  • oprogramowanie e-sklepu

Oprogramowanie e-sklepu to jądro całego przedsięwzięcia. W jego ramach możemy wprowadzić na naszą witrynę internetową odpowiednio opisane produkty i umożliwić klientom ich zakup. Ponadto aplikacja umożliwia zarządzanie e-sklepem, gospodarką magazynową, obsługą płatności i realizacją zamówień. Wszystko to brzmi skomplikowanie, ale dzięki panelowi platformy eSklep obsługa e-sklepu jest prosta i intuicyjna

  • strona WWW, czyli wygląd sklepu

W przygotowaniu e-sklepu bardzo ważną kategorią jest usability, czyli wysoka funkcjonalność i przejrzystość strony dla użytkowników. Dużym plusem w tej dziedzinie jest korzystanie z sprawdzonych rozwiązań oferowanych przez odpowiednie aplikacje.
Wygląd wizualny, czyli grafika i atrakcyjność prezentacji produktów to kolejna kategoria, która będzie wpływać na decyzje zakupowe, jak również na same postrzeganie naszego sklepu internetowego.

  • hosting

Uruchomienie jakiejkolwiek strony internetowej i sklepu internetowego wymaga hostingu. Przewaga sklepu internetowego w home.pl polega na zapewnieniu w ramach jednej opłaty: zarówno oprogramowania sklepu jak i hostingu o wysokich parametrach. Oferta jest specjalnie dopasowana pod potrzeby właścicieli e-sklepów.
Ważnym elementem dla stabilności jest hosting. Warto przeanalizować odpowiednie dopasowanie zastosowanych w tworzeniu e-sklepu technologii z wymaganiami serwera.

Szczegóły i więcej rozwiązań >> TUTAJ <<
Ile kosztuje sklep internetowy? Sprawdź >> TUTAJ <<