Do 3,5 mln zł mogą otrzymać małe i średnie firmy z tarczy finansowej 2.0 PFR. Natomiast mikroprzedsiębiorstwa mogą liczyć na pomoc do 324 tys. zł. Sprawdź, jak i do kiedy złożyć wniosek o bezzwrotną subwencję z tarczy PFR.

15 stycznia ruszył nabór wniosków o subwencje bezzwrotne w ramach tarczy finansowej 2.0 PFR. Kto może skorzystać z pomocy? Firmy działające m.in. w branży hotelarskiej, gastronomicznej, cateringowej fitness oraz zakłady fotograficzne, muzea i inne obiekty kulturalne czy kina. Łącznie pieniądze z tarczy PFR dostępne są dla przedsiębiorstw w 45 branż.

*Niezbędne szczegóły i listę 45 kodów PKD przedstawiliśmy we wcześniejszym artykule -> Tarcza Finansowa PFR – kto i od kiedy może składać wniosek

Otrzymane środki mogą zostać w całości umorzone. Firmy muszą jednak spełnić określone warunki, w przypadku mikroprzedsiębiorstwa jest to utrzymanie działalności gospodarczej na dzień 31 grudnia 2021 r., oraz utrzymanie średniorocznego zatrudnienia w 2021 r. na co najmniej takim samym poziomie, jaki średnioroczne zatrudnienie w 2020 r. W regulaminie PFR dostępny jest wzór określający  dokładne zasady jego wyliczenia.

Natomiast firmy z sektora MŚP muszą spełnić trzy warunki w celu umorzenia otrzymanej subwencji: utrzymanie działalności gospodarczej na dzień 31 grudnia 2021 r., rozliczenie nadwyżki otrzymanych środków pomiędzy 31 października 2021 r. a 31 stycznia 2022 r. oraz udokumentowanie, że strata brutto oraz przychody (określone w regulaminie) wskazane we wniosku o dotację z tarczy finansowej 2.0 odpowiadają rzeczywistym wartościom.

Więcej: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tarcza-finansowa-2-0-PFR-jak-zlozyc-wniosek-o-bezzwrotna-subwencje-8037482.html?