Zakończenie prac związanych z przebudową rynku coraz bliżej. Kolejnym krokiem miała być przebudowa deptaków. Ze względu m.in. na dobro kupców zlokalizowanych w centrum i na deptakach zmieniona została kolejność rewitalizacyjnych działań. Rozbudowa pierwszego deptaku rozpocznie się w 2023 roku.

Jak podał dziś burmistrz Grzegorz Kubik, pandemia Covid19 i remont rynku wpłynęły negatywnie na sytuację finansową wielu małych przedsiębiorstw funkcjonujących w centrum. Właściciele kamienic mają trudności z wynajęciem lokali pod działalność gosp., które w efekcie stoją puste i niezagospodarowane. Zmniejszyła się również liczba klientów odwiedzających sklepy w centrum miasta. Zmiana kolejności inwestycji może wpłynąć pozytywnie na odrabianie strat. – Przez te dodatkowe  dwa lata rawiccy kupcy będą mogli odbudować zmniejszone przychody w swoich punktach usługowych i handlowych. Będzie to również czas dla mieszkańców, by mogli przywyknąć do nowych rozwiązań komunikacyjnych w centrum miasta – poinformował burmistrz Kubik.

Zmieniona zostanie kolejność inwestycji. Rozpoczęte i kontynuowane będą 4 duże inwestycje w centrum:

  • przebudowa byłego Gimnazjum nr 1 na Multibibliotekę (z dofinansowaniem);
  • przebudowa gminnego budynku przy I. Buszy (z dofinansowaniem);
  • przebudowa ulic biegnących po wewnętrznej stronie plant, które od wielu lat są w złym stanie (prawdopodobnie z dofinansowaniem);
  • budowa trasy rowerowej przez centrum w ramach inwestycji z Powiatem Rawickim i gminą Pakosław (z dofinansowaniem).

Po zakończeniu tych inwestycji w 2️0️23 r.️ rozpocznie się przebudowa pierwszego deptaku.