Pandemia COVID-19 odmieniła świat, jaki znamy. Zmiany odczuwamy wszyscy. Wszyscy uczymy się, jak przyjąć nową rzeczywistość oraz jak się w niej odnaleźć. Polscy przedsiębiorcy – dzięki szybkiej, zdecydowanej i sprawnej reakcji państwa zachowali płynność finansową i ochronili miejsca pracy. Są wśród nich i tacy, którzy w obliczu nowych wyzwań szukają pomysłów na siebie oraz opracowują i wdrażają innowacyjne strategie rozwoju.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii: najistotniejsze jest, by w sytuacji wywołanej pandemią, nikt nie czuł się pozostawiony samemu sobie. Wspieramy gospodarkę po to właśnie, aby Polakom zapewnić pracę, rozwój oraz bezpieczeństwo. Mamy na to plan – przemyślany, konkretny, wielowymiarowy i, co ważne, odpowiadający na realne potrzeby przedsiębiorców.

Plan dla Pracy i Rozwoju to sprawdzone rozwiązania, ułatwienia oraz nowe możliwości dla biznesu. Dlatego – bez względu na to, jakie są potrzeby Twojej firmy – możesz liczyć na konkretne wsparcie.

Ten plan to trzy kluczowe obszary: bezpośrednia pomoc, nowy kierunek i impuls rozwojowy. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom.

Jeśli tematyka któregoś z nich jest Ci szczególnie bliska – zapisz się do newslettera, aby otrzymywać szczegółowe informacje o nowych ułatwieniach i formach pomocy, z których możesz skorzystać. Pomoże to planować kolejne biznesowe działania.

SZCZEGÓŁY: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/plan-dla-pracy-i-rozwoju?