Rawicz na 58. miejscu w Polsce wśród miast powiatowych (na 1. miejscu w Wielkopolsce) w pozyskiwaniu środków unijnych. Niedawno informowaliśmy o wyróżnieniu Rawicza podczas Pereł Samorządu 2020, a dziś przychodzą dobre wieści w związku z rankingiem przeprowadzonym przez pismo samorządowe „Wspólnota”- Pismo Samorządu Terytorialnego.

„WSPÓLNOTA – Pismo Samorządu Terytorialnego”:

Upłynęło już sześć lat kolejnego, siedmioletniego budżetu Unii Europejskiej. To dobry moment na przyjrzenie się jak wyglądają dotychczasowe sukcesy w realizacji projektów unijnych. Liderzy rankingu pozyskania środków unijnych pozyskali po kilkanaście tysięcy złotych na jednego mieszkańca. Najgorsi w ogóle nie pozyskali środków unijnych w tym okresie. Nasze zestawienie obejmuje wartość dotacji pozyskanych przez samorządy w latach 2014-2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i te związane z wydatkami bieżącymi.
Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Ranking dostępny jest tutaj:
https://wspolnota.org.pl/news/samorzadowi-liderzy-pozyskania-srodkow-unijnych-2014-2019?fbclid=IwAR3oQNxSLSiGK4elFDWiJRX5Wj9W7oCbydwKDKIm-tsAGSEj0IRKdsGgPdA