W VIII edycji Pereł Samorządu Gmina Rawicz zajęła VII miejsce wśród gmin miejsko – wiejskich (w 2019 roku – miejsce VIII), a burmistrz Grzegorz Kubik znalazł się tuż za podium w kategorii „Najlepszy włodarz”. Mamy powody do zadowolenia, gdyż dodatkowo otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii „Lider dobrych praktyk” za projekt realizowany we współpracy z Politechniką Wrocławską.

„Dziennik Gazeta Prawna”:
Tegoroczna edycja rankingu Perły Samorządu jest wyjątkowa, bo przypada na obchody 30-lecia pierwszych wyborów lokalnych i uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym. Zapewne dla wielu jednostek będzie to okazja do oceny i sporządzenia bilansu tych trzech dekad, a także do zastanowienia się, jak samorząd rozwijać i umacniać. Gminy, które nagrodzimy w tej kolejnej edycji rankingu, być może będą mogły stanowić wzór dla innych, jak sprostać wyzwaniom współczesności.
Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.
Szansę mają wszyscy, skuteczność i pomysłowość nie są bowiem zależne od wielkości, zamożności czy położenia geograficznego.