W listopadzie br. zakończyła się realizacja projektu pn. „Wieś Izbice się wzbogaca, bo świetlica do niej wraca – etap 2” realizowanego w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

W ramach projektu wykonano ocieplenie i malowanie budynku, zakupiono stoły, krzesła telewizor z funkcją projektora oraz fotoobrazy do salki. Ponadto zakupiono materiały budowlane do modernizacji salki pamięci oraz materiały budowlane takie jak kostka brukowo betonowa, obrzeża i krawężniki do ułożenia nawierzchni przed świetlicą.

Mieszkańcy sołectwa Izbic w ramach wkładu własnego mieszkańców, użyli te materiały i wyremontowali salkę pamięci oraz ułożyli nawierzchnię z kostki brukowo-betonowej przed świetlicą. Włożyli ogromny wkład by ich świetlica i otoczenie przed świetlicą odzyskało blask i estetykę. Przepracowali wiele godzin społecznie, by ich świetlica wróciła do lat świetności.

Całkowita wartość projektu wyniosła 101.745,72 zł, w tym dofinansowanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 42.297,00 zł, wkład własny gminy w wysokości 34.558,72 zł oraz wkład własny mieszkańców wyceniony na kwotę 24.890,00 zł.

Link do programu Wielkopolska Odnowa Wsi: https://wow.umww.pl/ruszyla-xii-edycja-konkursu-pieknieje-wielkopolska-wies/