19 czerwca podczas Rynku Aktywnych Mieszkańców na rawickim rynku rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu na produkt regionalny Gminy Rawicz. Głównym celem konkursu jest poszukiwanie i ochrona przed zapomnieniem gminnych przepisów regionalnych i tradycyjnych, a także produktów charakterystycznych dla naszego regionu, które mogą stać się jego wyjątkową wizytówką.

Po ocenie 16 produktów, komisja konkursowa w składzie: Grzegorz Kubik – Burmistrz Gminy Rawicz, Teresa Palacz-  Kierownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa oddziału terenowego w Poznaniu, Julita Augustyniak – Kierownik Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy oraz Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz, Paweł Szybaj – Wiceburmistrz Gminy Rawicz, Grażyna Konopka – Prezes Stowarzyszenia Zespołu Regionalnego „Wisieloki”, Adriana Miara – Dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej przyznała nagrody za I miejsce w każdej z IV kategorii:

Kategoria I: produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł przyznano Rawickiemu Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Bursztyn”

za produkt: Pierś z kaczki pieczona, szagole i kapusta modra zasmażana.

Kategoria II: produkty regionalne pochodzenia roślinnego
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł przyznano Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej w Rawiczu

za produkt: Sernik wielkanocny.

Kategoria III: napoje regionalne
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł przyznano Edycie Naskręt – Lawendowy Łaszczyn

za produkt: Lawendówka na zdrowie.

Kategoria IV: inne produkty regionalne
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł przyznano Kole Gospodyń Wiejskich w Ugodzie „Ugodzianki”

za produkt: Zupa szczawiowa.

Wręczono również podziękowania za udział Pani Teresie Krystek oraz KGW w Łąkcie.

Organizatorem konkursu był Urząd Miejski Gminy Rawicz oraz Muzeum Ziemi Rawickiej. Patronat nad konkursem objęła Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego z siedzibą w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Galeria zdjęć na naszym fb: https://www.facebook.com/rawicz.otwarty/posts/pfbid02KwQVJrF4z2XVKchMEFn71bkHBzMUCYd6CTSLAVoJtzkgRRHE7RYHrUqbeS3Xgzsvl