Przedsiębiorcy! Zachęcamy do zapoznania się z AKTUALIZOWANĄ listą najbliższych bezpłatnych webinarów współorganizowanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”.

 • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA zaprasza na bezpłatne webinarium: „KSeF – czy Twoje przedsiębiorstwo jest już gotowe na nowy system fakturowania?”.

   Webinarium odbędzie się 28 września br. o godzinie 10:00. 

Agenda:

 1. Status prawny – charakterystyka
 2. Faktura ustrukturyzowana – czym jest schemat faktury FA_VAT, co zawiera, jakich faktur nie można wystawiać? 
 3. Proces wystawiania i wysyłki faktur – uznanie za faktury za wystawioną i odebraną
 4. KSeF – system działania i sposoby autoryzacji
 5. Potencjalne korzyści wynikające z używania KSeF
 6. Problemy i pojawiające się pytania
 7. Przygotowanie do wdrożenia KSeF
 8. Q&A

Spotkanie poprowadzą:

Krzysztof KoniewskiPartner w Kancelarii TLA
licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w takich firmach jak Roedl & Partner, PwC, Deloitte. Pełniąc funkcje menedżerskie był odpowiedzialny za zespół German Desk, ukierunkowany na obsługę klientów niemieckojęzycznych. Rozwijając specjalizację w zakresie podatków pośrednich, skutecznie i z wieloma sukcesami doradzał klientom również w zakresie podatków dochodowych. Krzysztof na konto swoich osiągnięć zawodowych może zapisać w szczególności bardzo wysoką skuteczność w sporach z organami podatkowymi oraz wdrożenie u klientów wielu rozwiązań istotnie poprawiających strukturę rozliczeń podatkowych.

Magdalena Jastrowicz-Sury – Doradca podatkowy
Menadżer skupiający się na projektach związanych z VAT, podatkiem od nieruchomości. W swojej karierze zajmuje się sprawami dot. m.in. rozliczeń międzynarodowych transakcji towarowych, VAT Compliance, obsługi podatkowej e-commerce, rozliczeń podatkowych spółek, ale także stowarzyszeń, spółdzielni i jednostek samorządu terytorialnego. Wspiera także klientów w zakresie spraw celnych i akcyzowych. Magdalena jest współautorką publikacji: „Wpływ centralizacji rozliczeń VAT na funkcjonowanie JST – Vademecum sekretarza jednostki samorządu terytorialnego” pod red. Ryszard Adam Grytner (2018), aktywnie publikuje artykuły na łamach prawo.pl. Związana z Kancelarią TLA od 2012 r. Od 2018 roku posiada tytuł doradcy podatkowego. Absolwentka administracji oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, skończyła również kurs kandydatów na księgowego.

REJESTRACJA

 

 • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Helios Strategia Polska zaprasza na bezpłatne webinarium: „Fotowoltaika dla biznesu, czyli stabilizacja cen energii elektrycznej”. 

  Webinarium odbędzie się 29 września br. o godzinie 10:00.

Podczas spotkania Eksperci poruszą zagadnienia rozwoju i realizacji projektów fotowoltaicznych dla biznesu, zapewniających stabilne ceny energii elektrycznej. Ponadto zostanie mówiony proces developmentu projektu OZE PV dla klienta biznesowego oraz samej budowy. 

Spotkanie poprowadzą:

Marcin Klejn – Dyrektor Działu Sprzedaży w Helios Strategia Polska. Zbudował markę Helios Strategia w Polsce. Zajmował stanowiska kierownicze w wiodących firmach budowlanych.  Specjalizuje się w procesie inwestycyjno-budowlanym, budowie łańcucha dostaw dla branży PV. Tworzy modele optymalizacji kosztów zużycia energii dla klienta biznesowego. Dobiera odpowiednie schematy finansowania budowy.

Aleksander Nowak –  Dyrektor Działu Rozwoju Inwestycji, radca prawny w Helios Strategia Polska. Kieruje Działem Rozwoju Inwestycji, którego zadaniem jest rozwój nowych projektów PV o wolumenie mocy od 1 MW do 200 MW. Zainicjował współpracę Helios Strategia z MKiŚ w zakresie rozwoju PV, jak również jednostkami naukowymi. Posiada doświadczenie w procesie rozwoju inwestycji, opracowuje modele inwestycyjne, wykonuje audyty projektów PV, buduje zespoły robocze dla niestandardowych projektów. 

REJESTRACJA

 

 • WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o. w ramach webinariów Strefy Eksportera oraz organizowanej w listopadzie br. misji biznesowej do Rwandy, wspólnie z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Kenii, przy wsparciu merytorycznym Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii, ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinarium organizowane w dn. 30 września 2022 r. w godz. 10:00 – 12:00: „Rwanda szansą dla polskiego eksportera – ogólna charakterystyka, branże perspektywiczne, instytucje wsparcia i kultura biznesu”.

Agenda spotkania online:

 • Ministerstwo Rozwoju i Technologii:

– omówienie obecnej sytuacji we współpracy handlowo-inwestycyjnej pomiędzy Polską a Rwandą,
– potencjalne obszary, w których polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pogłębioną współpracę.

 • Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH:

– import/eksport,
– aspekty gospodarczo-polityczne,
– wyzwania gospodarcze po afrykańskiej stronie i nisze atrakcyjne dla Polski,
– rozpoznawalności polskich produktów w Afryce, towary o największym potencjale, branże wiodące,
– specyfika rynku rwandzkiego i sposób jego zdobywania,
– specyfika kultury biznesowej w Rwandzie.

Spotkanie odbędzie się w formule online, za pośrednictwem platformy ClickMeeting, w języku polskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

REJESTRACJA

 

 • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Sendero Tax & Legal zaprasza na bezpłatne webinarium: „ZMIANY W PRAWIE SPÓŁEK. Praktyczny przewodnik po jesiennych zmianach 2022”.

  Webinarium odbędzie się 4 października br. o godzinie 10:00.

   

Uczestnikom webinaru przybliżymy w prosty i przystępny sposób najważniejsze zmiany w Kodeksie spółek handlowych, które wchodzą w życie już 13 października 2022 r. Uczestnik dowie się, które z tych zmian spółki z o.o. i spółki akcyjne muszą wdrożyć obowiązkowo, a które z nich warto wprowadzić.

Skupiamy się na praktycznym wymiarze nowelizacji, bazując na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy z naszymi Klientami. Wiemy, jak wygląda funkcjonowanie spółek od kuchni. Znamy problemy związane z zarządzaniem i nadzorowaniem spółek. Podpowiemy więc, jak w najmniej uciążliwy sposób wdrożyć nadchodzące zmiany. Uczestnicy znajdą również odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć się przed kradzieżą spółek oraz co właściwie dla spółek oznacza poszerzenie katalogu przestępstw, za które nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem członkowie organu, likwidatorzy i prokurenci.

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które zarządzają spółkami, nadzorują ich pracę lub doradzają odpowiednim organom w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że szkolenie zainteresuje zarówno Członków Zarządów, Rad Nadzorczych, Prokurentów, Dyrektorów, Menadżerów jak i pracowników działów prawnych oraz compliance. 

 Agenda:
1. Nowe przestępstwa. Sprawdź zanim zostaniesz sprawdzony.
2. Newsletter jako zabezpieczenie przed kradzieżą spółki.
3. Zarząd. Więcej papierkowej roboty.
4. Rada Nadzorcza. Więcej uprawnień = większa odpowiedzialność.
5. Business Judgment Rule. Czyli jak działać, aby nie ponieść odpowiedzialności?
6. Matko jedyna! Znowu te procedury…

REJESTRACJA

Źródło: WSSE „INVEST-PARK”