24 lutego 2021 roku odbyła się kolejna konferencja prasowa. W związku z rosnącym wzrostem zakażeń COVID-19, podjęto decyzję o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 14 marca.

Największy reżim sanitarny obejmie województwo warmińsko-mazurskie. Wiele zmian czeka na osoby podróżujące do Czech i Słowacji. Od 27 lutego wszystkie osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji zostaną skierowane na kwarantannę.

Ponadto rząd podjął decyzję w sprawie zakazu używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki.

Obowiązujące zmiany:

  1. Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
    Stoki otwarte.
  4. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  5. Siłownie dalej zamknięte.
  6. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przedluzamy-zasady-bezpieczenstwa-do-14-marca?fbclid=IwAR2o9jqhKGl2fTX04YQcvq1YGSvOrTHbFqtF0xa38YjbHhZTcGnKkj5SyrE

Ważny komunikat dla studentów uczelni wyższych:  do 30 września 2021 r. zostało przedłużone funkcjonowanie uczelni w trybie zdalnym – zgodnie  z rozporządzeniem wydanym przez Ministra Edukacji i Nauki. Więcej szczegółów: TUTAJ