Podsumowano pierwsze spotkania grup inicjatywnych

 24 października Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej zorganizowało spotkanie podsumowujące pierwsze wizyty grup inicjatywnych współpracujących miast - Rawicza i Attendorn.

Burmistrz Gminy Rawicz Honorowym Członkiem Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast

Rawicką grupę inicjatywną podczas wyjazdu do Attendorn (4-7 października) powitali w ratuszu Polacy mieszkający w Attendorn, niezwykle zaangażowani w przygotowanie całej wizyty. Rawicką grupę zaszczyciła obecnością Brigitte Sippel – posłanka Parlamentu Europejskiego, która z wielkim entuzjazmem odpowiedziała na zaproszenie wiceburmistrza Pawła Szybaja do odwiedzenia naszego miasta. Nieobecny tym razem w Attendorn Grzegorz Kubik - Burmistrz Gminy Rawicz - otrzymał zaszczytne wyróżnienie Honorowego Członka Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast. To wspaniały gest uczniów uczących się języka polskiego w Attendorn pod okiem p. Haliny Böhm.

Spotkania grup inicjatywnych w mieście partnerskim Attendorn

W dniach 13-16 września Rawicz po raz pierwszy gościł grupę inicjatywną z niemieckiego miasta partnerskiego Attendorn. Pisaliśmy o tym ważnym wydarzeniu z punktu widzenia otwarcia się miasta na współpracę zagraniczną. Niespełna trzy tygodnie później rawicka grupa inicjatywna udała się z rewizytą do Attendorn (4-7 października). Kilka dni intensywnej pracy nad rozwinięciem tematów zainicjowanych w Rawiczu organizatorzy uzupełnili programem pozwalającym na zwiedzenie centrum miasta i najbliższych okolic.

Delegacja Attendorn na Rawickim Jarmarku Historycznym

Za nami Rawicki Jarmark Historyczny, który w tym roku przeniósł nas do XVII wieku w związku z Jubileuszem 380-lecia lokacji naszego miasta. Widowiskowa Parada Historyczna, która przeszła ulicami naszego miasta, występy rekonstruktorów historycznych i koncerty wspaniałych artystów będą długo wspominane. W uroczystościach uczestniczyła też delegacja z naszego miasta partnerskiego Attendorn - Zastępca Burmistrza Ulrich Selter z małżonką.

 

Przedsiębiorca z Attendorn został Konsulem Honorowym RP

Arndt G. Kirchhoff, przedsiębiorca z Attendorn i dyrektor generalny KIRCHOFF Automotive Holding GmbH & Co KG, został mianowany Konsulem honorowym RP. Siedzibą Konsulatu Honorowego jest Dusseldorf.

W Attendorn powstało Koło Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast Attendorn-Rawicz

W szkole Hanseschule Attendorn odbyło się spotkanie informacyjne nowo założonego Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast Attendorn-Rawicz.

24h Rawicki Festiwal Sportu w lokalnej prasie w mieście partnerskim

Gmina Rawicz i 24h Rawicki Festiwal Sportu w niemieckiej prasie lokalnej.

Kliknij tutaj aby przeczytać.

 

Spotkanie grupy inicjatywnej do spraw współpracy zagranicznej w gminie Rawicz

29 maja Urząd Miejski zorganizował kolejne spotkanie grupy inicjatywnej do spraw współpracy zagranicznej w gminie Rawicz. Grono osób zainteresowanych współpracą z mieszkańcami miast partnerskich wciąż się powiększa. Na 13 czerwca (godz. 18:00, sala sesyjna) zaplanowano zebranie założycielskie stowarzyszenia, które będzie realizowało zadania z zakresu międzynarodowej współpracy. Może wziąć w nim udział każdy, kto chciałby zaangażować się w tego typu działania. Zapraszamy!

DO GÓRY