KURENDA spotkań z rolnikami „WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI”

 

KURENDA

organizowanymi pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego

 

 

Celem spotkań organizowanych na terenie województwa wielkopolskiego w ramach wspólnej inicjatywy instytucji rolniczych takich jak:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych i Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii jest przybliżenie wiedzy na tematy najbardziej aktualne
w dzisiejszym rolnictwie.

 

Wyróżnienie dla Rawickiej Biblioteki Publicznej

Z przyjemnością informujemy, że Rawicka Biblioteka Publiczna zdobyła Wyróżnienie w Konkursie Tydzień Bibliotek 2015.
Oficjalny dyplom zostanie wręczony przez Przewodniczącą SBP Elżbietę Stefańczyk 17 września 2015 r. o godz. 11.00 w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie, podczas otwarcia X Forum Młodych Bibliotekarzy.
Serdecznie gratulujemy!

WYSTAWA MALARSTWA HONORATY WOJCZYŃSKIEJ

W dniu 16.09.2012 r. o godz. 17.00 w „Galerii na Piętrze” w Gimnazjum w Sierakowie odbyło się otwarcie wystawy Honoraty Wojczyńskiej – studentki piątego roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu wydziału Malarstwa.
 

I miejsce dla Sołectwa Żylice

Sołectwo Żylice zajęło I miejsce w rozstrzygniętym 5 lipca w Licheniu konkursie "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współudziale Marszałka Województwa Wielkopolskiego za projekt zrealizowany w 2014 roku "Zachować tradycję - pokazać współczesność". 

Gimnazjalny Festiwal Nauki i Sportu

Gimnazjum w Sierakowie opracowało program warsztatów dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Rawicz, które odbywać się będą we wskazane soboty każdego miesiąca w siedzibie szkoły. Przedsięwzięcie objęte zostało nazwą Gimnazjalny Festiwal Nauki i Sportu GIM#THE#BEST#TEAM .

Dzień ochrony środowiska w Sierakowie

We wtorek 23 czerwca br. zorganizowany został w Gimnazjum w Sierakowie Dzień Ochrony Środowiska pod wspólną nazwą "Nasza Planeta Ziemia". Jego organizatorkami były nauczycielki biologii sierakowskiej placówki: p. S. Kwaśna - Żyto, p. M. Ogrodowicz oraz p. J. Szynalska. 
 

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów w Gimnazjum w Sierakowie

W dniu 7 września br. odbyła się w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, a tym samym symboliczne włączenia ich w poczet społeczności szkolnej.
 

Gimnazjum w Sierakowie wybrało Absolwenta 2015 roku

Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy - Przyjemskiego w Sierakowie po raz trzeci w swojej dotychczasowej historii przeprowadziło konkurs na ABSOLWENTA ROKU. 

Sukces absolwenta Gimnazjum w Sierakowie

W dniach 5 – 7 sierpnia br. tegoroczny absolwent Gimnazjum w Sierakowie - Kacper Grzelczak zakończył ogromnym sukcesem swój udział w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY – MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W LEKKIEJ ATLETYCE, która organizowana była w Łodzi. 
 

"Posprzątaj po swoim pupilu"

Podczas Święta Rawicza w dniach 27 i 28 czerwca 2015 Rada Osiedla „Stare Miasto‘’ zorganizowała akcję edukacyjno -informacyjną „Posprzątaj po swoim pupilu”.Akcję wsparła Gmina Rawicz i rawicka Policja .
DO GÓRY