A- A A+

Akcje edukacyjno-promocyjne WSCKZiU

W dniu 24.05.2019 r. Wielkopolskie Samorzadowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będzie prowadzić akcję Edukacja i działania profilaktyczne dla mieszkańców Miasta i Gminy Rawicz (w przypadku złych warunków atmosferycznych akcja odbędzie się 31 maja). Punkty będą rozmieszczone na terenie rawickich deptaków i osiedlu Westerplatte.

Nauczyciele oraz słuchacze WSCKZiU w Rawiczu w godz. 11.00-16.00 będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru we krwi. Słuchaczki  wydziału Technik Usług Kosmetycznych będą prezentowały pokazy makijażu dziennego i wieczorowego oraz malowanie dziecięcych twarzy.

Podczas akcji na naszych stanowiskach firma „Diagnosis” z Białegostoku już kolejny będzie promowała aparaty do pomiarów glikemii. Mieszkańcy u których będą podwyższone poziomy glikemii będą mieli możliwość bezpłatnego uzyskania sprzętu pomiarowego. Firma "Diagnosis" w ramach akcji sponsoruje paski do glukometów dzięki czemu możemy wykonać pomiary dla wszystkich zgłaszających się do nas osób.

Słuchacze oraz nauczyciela będą prowadzić edukację zdrowotną dla mieszkańców w zakresie chorób cywilizacyjnych. Mieszkańcy mogą uzyskać materiały z informacjami na temat postępowania i zapobiegania tym chorobom.

Partnerem w realizacji akcji jest Urząd Miejski Gminy Rawicz, który dofinansowuje zakup materiałów oraz niezbędnych środków.

 

Podczas Rawickiego Festiwalu Sportu WSCKZiU w Rawiczu będzie zachęcać mieszkańców do udziału w różnorodnych formach aktywności fizycznej. Akcja będzie prowadzona 17.05.2019 r.  w godz. 15.00-20.00 oraz w dniu 20.05.2019 r.  w godz. 8.00-12.00.

Akcja będzie polegała na wykonywaniu masaży przedstartowych i startowych u zawodników biorących udział w biegach. Zabiegi te będą wykonywali słuchacze kierunku Technik masażysta. Na targowisku zarówno mieszkańcy jak i zawodnicy będą mogli skorzystać z pomiarów glikemii oraz ciśnienia tętniczego krwi. Podczas tej akcji również będzie możliwość bezpłatnego uzyskania aparatów firmy "Diagnosis" do pomiarów glikemii.

DO GÓRY