Stypendia sportowe "Nadzieje Olimpijskie" 2020 r.

Na podstawie Zarządzenia NR 425/2020 z dnia 20 lutego 2020 r. Burmistrz Gminy Rawicz przyznał  stypendia sportowe „Nadzieje Olimpijskie", nagrody jednorazowe dla zawodników oraz nagrody jednorazowe dla trenerów w roku 2020. Niestey ze względów na panującą epidemię uroczystyste wręczenie wyróżnień musiało zostać odłożone w czasie. Niemniej jednak gratulujemy nagrodzonym i życzymy wytrwałości i sukcesów w przyszłości. Listy nagrodzonych poniżej.

 

 

 

 


Lista zawodników otrzymujących stypendium sportowe w 2020 roku

         
1 Natalia Brzezińska 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 75; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap MIX 75 300 zł RKS Bock
         
2 Wojciech Lisiak 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 75; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 75; 3. miejsce w konkurencji TRAP MIX 75 300 zł RKS Bock
         
3 Krzysztof Buniowski 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 i 2 miejsce w konkurencji Trap 125 (Bygdoszcz) oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w konkurencjach Trap 125 i Skeet 125.  300 zł RKS Bock
         
4 Kacper Baksalary 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 i 4 miejsce w konkurencji Trap 125 (Bygdoszcz) oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w konkurencjach Trap 125 i Skeet 125. 200 zł RKS Bock
         
5 Jakub Błażutycz 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 (Bygdoszcz); złoty medal oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w konkurencjach Trap 125 i Skeet 125. 100 zł RKS Bock
         
6 Wiktoria Lokś 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 75; 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap MIX 75 100 zł RKS Bock
         
7 Stanisław Sołtys 8. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 100 100 zł RKS Bock
         
8 Julia Alcer 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet MIX; 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet sportowy 30+30  100 zł RKS Bock
         
9 Robert Mielcarek Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków: 3. miejsce w konkurencji Skeet 75, 4. miejsce w konkurencji Trap MIX 75, 6. miejsce w konkurencji Trap 75 200 zł RKS Bock
         
10 Marcin Kalecki 7. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 100 100 zł RKS Bock
         
11 Joanna Mosiek 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku (Toruń); 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Poznań). Zawodniczka posiada I klasę sportową i jest w Kadrze Narodowej Juniorów w trójskoku. 500 zł MUKS Kadet
         
12 Patrycja Twardowska 6. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w trójskoku (Lublin). 100 zł MUKS Kadet
         
13 Nikodem Rogal 5. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku (Toruń); 7. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Poznań). Członek zaplecza Kadry Województwa Juniorów. 100 zł MUKS Kadet
         
14 Michał Chudy

MP Seniorów i młodzieżowców/Olsztyn 2019 - 1. miejsce w kat. Młodzieżowiec i 2. miejsce w kategorii senior na 50m stylem motylkowym, 1. miejsce na 100m stylem motylkowym w kat. młodzieżowiec i 3. miejsce w kat. senior. Puchar Świata/Doha 2019 - 3. miejsce i rekord Polski w 4x100m stylem dowolnym. Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców Ostrowiec Św. 2019 - 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 1. miejsce w kat. senior na 50m stylem motylkowym, 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 3. miejsce w kat. senior na 100m stylem motylkowym, 1. miejsce w kat. młodzieżowiec i 1. miejsce w kat. senior na 100m stylem zmiennym. 34. International Swim Meet "Golden Bear"/Zagrzeb 2019 - 1. miejsce na 50m i 100m stylem motylkowym i tytuł najlepszego zawodnika zawodów. Członek Kadry Narodowej na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020.

500 zł KS Warta Poznań
         
15 Kacper Bidowaniec Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów: 4. miejsce 100m stylem zmiennym, 5. miejsce 50m stylem dowolnym, 6. miejsce 50m stylem grzebitowym; Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów: 5. miejsce 50m stylem grzbietowym, 6. miejsce 50m stylem dowolnym, 8. miejsce 100m stylem dowolnym. 100 zł UPKS Wodnik
         
16 Izabela Szurowska 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym kadetek +54 kg  300 zł RKK Surem
         
17 Jakub Stankowiak 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite indywidualnym +76 kg 200 zł RKK Surem
         
18 Milena Urbanik 3. miejsce w Mistrzostwach Polski kadetek w kumite indywidualnym +54 kg 200 zł RKK Surem
         
19 Julia Piotrowska 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite indywidualnym do 53 kg 100 zł RKK Surem
         
20 Kacper Bujakiewicz 3. miejsce Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w technikach specjalnych 200 zł Akademia IN NAE
         
21 Kacper Ulbin 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - walki +75 kg 100 zł Akademia IN NAE
         
22 Grzegorz Heinze 1. miejsce w MP w trójboju siłowym klasycznym J18 w kat. do 105 kg; 3. miejsce w MŚ w TSK J18 w kat. do 105 kg; 3. miejsce w PP w TSK J18 w kat. do 105 kg; 1. miejsce w ME w JSK J18 w kat. do 120 kg i rekord Europy w siadzie - 290,5 kg 500 zł Team Wrocław
         
23 Jakub Łukaszyk 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie 65 kg 300 zł Klub Sporty Walki
         
24 Jakub Korczyński 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie 54 kg 200 zł Klub Sporty Walki
         
25 Jakub Jarmuż 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w koszykówce mężczyzn z dużyną WKSN "Swit" (12-14.04.2020 r.) i powołanie do kadry Polski niesłyszących  500 zł WKSN ŚWIT 
         
26 Antonina Kędzia 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Judo +78 kg 100 zł UKS Szóstka
         
27 Dorota Pawlak 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo 52 kg 100 zł UKS Szóstka

 


Lista zawodników otrzymujących w 2020 roku jednorazowe nagrody rzeczowe

 

1 Natasza Cichoszewska 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kumite indywidualnym +50 kg (nagroda rzeczowa)  do 200 zł  RKK Surem
         
2 Milena Piotrowska 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kumite indywidualnym 40 kg (nagroda rzeczowa)  do 200 zł  RKK Surem
         
3 Aleksandra Kubiak 3. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w układach formalnych 8-7 CUP  do 200 zł  Akademia IN-NAE
         
4 Michał Piotrowski 2. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w technikach specjalnych  do 200 zł  Akademia IN-NAE
         
5 Patryk Sowiński 2. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w układach formalnych 10-9 CUP  do 200 zł  Akademia IN-NAE
         
6 Mateusz Rutkowski 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX  do 200 zł  RKS Bock

 


Nagrody dla trenerów i instruktorów w 2020 roku

 

1 Aldona Świtała 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku (Toruń); 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku (Poznań)  Joanny Mosiek  800 zł
       
2 Krzysztof Glina 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym kadetek +54 kg Izabeli Szurowskiej 500 zł
       
3 Ryszard Kapłon 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125 i 2 miejsce w konkurencji Trap 125 (Bygdoszcz) Krzysztofa Buniowskiego  500 zł
       
4 Marek Szymański 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie 65 kg Jakuba Łukaszczyka  500 zł
       
5 Dawid Szynalski 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo 52 kg Doroty Pawlak  300 zł
       
6 Paweł Jóska 3. miejsce Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w technikach specjalnych Kacpra Bujakiewicza 300 zł
       
7 Maciej Waleron Wyniki Kacpra Bidowańca podczas Zimowych i Letnich MP Juniorów   300 zł
       
8 Bogdan Wojtal 5. miejsce Julii Alcer i Mateusza Rutkowskiego w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX; 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji pistolet sportowy 30+30  300 zł

 

DO GÓRY