Stypendia sportowe 2018

28 marca odbyła się uroczysta gala, podczas której Burmistrz Grzegorz Kubik dokonał oficjalnego wręczenia stypendiów sportowych za osiągnięcia w 2017 roku.

Po raz pierwszy - po zmianie Uchwały Rady Miejskiej Gminy Rawicz i przyjęciu zmian zaproponowanych przez Społeczną Radę Sportu - nagrodami finansowymi jednorazowymi zostali uhonorowani również trenerzy, których podopieczni osiągnęli znaczące wyniki sportowe.

Lista wyróżnionych, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, dostępna jest poniżej.
Galeria zdjęć dostępna jest tutaj: www.facebook.com/rawicz.otwarty

 

Nagrody dla trenerów i instruktorów

Ryszard Kapłon

2 medale złote Krzysztofa Buniowskiego w konkurencji Skeet 75 i Double Trap 90 oraz rekord Polski w konkurencji Skeet 75 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
 

800 zł
Bogdan Wojtal

1 medal brązowy Izabeli Owczarz w konkurencji Pistolet sportowy 30 strz.cz.szybka na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
 

300 zł
Bogusław Jusiak

XIV miejsce Mariki Kaczmarek na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Bydgoszcz 2017 rok, srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach, V miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów wszystkie wyniki w rzucie młotem. Zawodniczka posiada mistrzowską klasę i jest członkinią Kadry Polski w rzucie młotem.
 

500 zł
Aldona Świtała

1 miejsce Mateusza Skrzypka na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (U 18) w skoku w dal (Toruń). Zawodnik posiada II klasę sportową i jest w Zapleczu Kadry Narodowej.
 

800 zł
Krzysztof Glina

Uzyskanie przez Izabelę Szurowską na Mistrzostwach Polski Karate Fudokan: srebro kumite, brąz fukugo
 

500 zł
Dawid Szynalski

7 miejsce Arkadiusza Stachowskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów /+100kg/ - judo
 

300 zł
Paweł Jóska

1 miejsce Kacpra Bujakiewicza w technikach specjalnych na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwon-do

300 zł
     

 

 

Lista zawodników otrzymujących jednorazowe nagrody rzeczowe 

Izabela Owczarz

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - brązowy medal w konkurencji Pistolet sportowy 30 strz.cz.szybka 

200 zł
Agata Wojciechowska

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite wolne złoto, kumite klasyczne złoto (karate)

200 zł
Milena Piotrowska

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite wolne srebro (karate)

200 zł
Milena Urbanik

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite wolne złoto, kumite klasyczne brąz (karate)

200 zł
Natasza Cichoszewska

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite wolne srebro, kumite klasyczne brąz (karate)

200 zł
Bartoś Węcłaś

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite wolne brąz (karate)

200 zł
Adrian Kowalski

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kumite wolne brąz, kumite klasyczne brąz (karate)

200 zł

Kacper Bujakiewicz

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - złoty medal w technikach specjalnych (taekwon-do) 200 zł

Wojciech Pazoła

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - brązowy medal w technikach specjalnych (taekwon-do) 200 zł

Antoni Ulbin

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - zloty medal w układach formalnych (taekwon-do) 200 zł

Emilia Ulbin

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 4 miejsce w technikach specjalnych (taekwon-do) 200 zł
     

 

 

Lista zawodników otrzymujących stypendium sportowe wraz z jego wysokością

 

Michał Kowalski 7 miejsce w konkurencji Trap 125 i 7 miejsce w konkurencji Double Trap 150 na Mistrzostwach Polski Juniorów             100 zł
Kacper Baksalary

2 medale - srebrny w konkurencji Double Trap 90 i brązowy w konkurencji Skeet 75 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

            300 zł
Krzysztof Buniowski

2 medale złote w konkurencji Skeet 75 i Double Trap 90 oraz rekord Polski w konkurencji Skeet 75 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

            500 zł
Jakub Błażutycz

1 medal złoty w konkurencji Trap 75 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

            500 zł
Beata Wybierała IV miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie w rzucie młotem. Zawodniczka posiada pierwszą klasę sportową i jest członkinią Kadry Polski w rzucie młotem.             100 zł
Marika Kaczmarek XIV miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Bydgoszcz 2017 rok, srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach, V miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów wszystkie wyniki w rzucie młotem. Zawodniczka posiada mistrzowską klasę i jest członkinią Kadry Polski w rzucie młotem.             300 zł
Kacper Grzelczak

6 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) na 400 m ppł (Toruń), zawodnik posiada II klasę sportową i jest w zapleczu Kadry Narodowej.

            100 zł
Patrycja Twardowska

8 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) w trójskoku (Toruń) oraz 8 miejsce w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) w Toruniu. Zawodniczka posiada II klasę sportową i jest w zapleczu Kadry Narodowej.

            100 zł
Kamila Kędzia

6 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U 18) na 400m ppł (Warszawa). Zawodniczka posiada II klasę sportową i jest w zapleczu Kadry Narodowej.

            100 zł
Aleksandra Jędryczka

5 miejsce w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (U18) w Toruniu oraz 8 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku w Warszawie. Zawodniczka posiada III klasę sportową i jest w zapleczu Kadry Narodowej.

            100 zł
Vanessa Barańska

2 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików (U16) w skoku w dal w Białej Podlaskiej. Zawodniczka posiada II klasę sportową i jest w zapleczu Kadry Narodowej.

            150 zł
Mateusz Skrzypek

1 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (U 18) w skoku w dal (Toruń). Zawodnik posiada II klasę sportową i jest w zapleczu Kadry Narodowej.

            500 zł
Przemysław Waściński

4 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (U23) na 400m oraz 8 miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 400m w Białymstoku a także srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U23) w Bydgoszczy w sztafecie 4x400m oraz Halowy Mistrz Europy seniorów z Belgradu

            500 zł
Izabela Szurowska

Mistrzostwa Polski Karate Fudokan: srebro kumite, brąz fukugo

            300 zł
Antoni Krasowski

Mistrzostwa Polski Karate Fudokan: srebro kumite

            300 zł
Aleksander Krasowski

Mistrzostwa Polski Karate Fudokan: brąz kumite

            200 zł
Igor Glina

Mistrzostwa Polski Karate Fudokan: brąz kumite

            200 zł
Kacper Dąbek

Mistrzostwa Polski Karate Fudokan: brąz kumite, brąz kata

            200 zł
Jakub Stankowiak

Mistrzostwa Polski Karate Fudokan: brąz kumite

            200 zł
Maja Krasowska

Mistrzostwa Polski Karate WKF U21: 5 miejsce

            100 zł
Arkadiusz Stachowski

7 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów /+100kg/ - judo

            100 zł
Adrian Rutkowski

7 miejsce Mistrzostwa Polski Młodzieży /+100kg/ - judo

            100 zł
Wiktoria Gill 6 miejsce w finale Mistrzostw Polski w futsalu do lat 18             100 zł
Hubert Wybierała II miejsce w Kickbokserskich Mistrzostwach Polski w formule Oriental Rules /Junior mlodszy [m] / -71kg             300 zł
Katarzyna Koźlik srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w drużynie kadry województwa wielkopolskiego w koszykówce             300 zł
Iwo Maćkowiak złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodziezy w drużynie kadry województwa wielkopolskiego w koszykówce             500 zł
Michał Chudy MP Seniorów i młodzieżowców/Łódź 2017 - 2m na 100m stylem motylkowym, 2m na 50m stylem motylkowym; MP Seniorów i Młodzieżowców 1m na 50m stylem motylkowym w kategorii młodzieżowiec             500 zł

 

 

 

Nagrody specjalne

Przemysław Waściński

II miejsce w sztafecie 4x400m na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy

1.000 zł
Karolina Kucharczyk

3 złote i 1 srebrny medale podczas Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce INAS we Francji

7.500 zł