Kwietniowy dyżur Punktu Wsparcia

Zachęcamy do skorzystania z kwietniowego dyżuru Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Termin: 25 kwietnia, godz. 15:00 - 19:00. 

 

Od 2 marca - nowe wzory ofert, umów i sprawozdań

UWAGA! Od 2 marca 2019 roku wchodzą w życie Rozporządzenia Przewodniczącego do spraw Pożytku Publicznego w sprawach: wzorów ofert i ramowych umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań oraz uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.
 
Wkrótce pojawią się dokumenty w wersji edytowalnej. Ze wzorami można zapoznać się w dziale "Dokumenty do pobrania"
 
Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej planuje zorganizować szkolenie na ten temat. O terminie poinformujemy po jego ustaleniu.
Informujemy, że dla ofert złożonych przed wejściem w życie rozporządzeń obowiązują stare sprawozdania.

Lutowy dyżur Punktu Wsparcia dla NGO

Zapraszamy do skorzystania z doradztwa dla organizacji pozarządowych w ramach Mobilengo Punktu wsparcia organizacji pozarządowych. Najbliższy dyżur 28 lutego w godzinach od 15.00 do 19.00. W celu umówienia konkretnej godziny prosimy o kontakt telefoniczny 65 546 76 71 lub mailowy mturski@rawicz.eu.

Rozlicz PIT w Rawiczu i przekaż 1% na lokalne stowarzyszenia

W związku z kontynuacją współpracy Gminy Rawicz z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy projekcie „WSPIERAJ LOKALNIE” zachęcamy do skorzystania z  innowacyjnego narzędzia do rozliczania podatków, który dostarczyła Firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach wspomnianego projektu.

Program ułatwia również przekazywanie 1% dla lokalnych organizacji pozarządowych. Stowarzyszenia, które posiadają status organizacji pożytku publicznego mogą sprawdzić czy znajdują się na liście OPP zarejestrowanych na naszym terenie. 

Informujemy również o możliwości przygotowania dla organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na stronie internetowej. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP. Jeżeli są Państwo zainteresowani prosimy o wypełnienie formularza na iwop.pl/wspierajlokalnie.

 

Punkt Wsparcia Organizacji Pozarządowych w 2019 roku

W 2019 roku nadal oferujemy Państwu wsparcie działalności stowarzyszeń w ramach Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Punkt działać będzie przy Biurze Promocji i Komunikacji Społecznej. Do czerwca 2019 roku Mobilny Punkt otwarty będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca w godz. 15.00 - 19.00 w pokoju nr 3 (parter) Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Już teraz można telefonicznie lub mailowo umawiać się na konkretne godziny (e-mail: mturski@rawicz.eu, tel. 65 546 76 71). 

Najbliższy termin działania Punktu to 31 stycznia 2019 r. 

PARTNERZY NGO

DO GÓRY