Rusza nabór wniosków do tytułu RAWICKI LIDER NGO

Założeniem konkursu Rawicki Lider NGO jest coroczne wyróżnianie osób działających w organizacjach, promowanie samych organizacji czy też oddolnych inicjatyw realizowanych na terenie gminy Rawicz oraz dostrzeżenie roli przedstawicieli biznesu we wspieraniu trzeciego sektora. 
 
 

Otwarte spotkanie konsultacyjne 15.10.2019 r.

Burmistrz Gminy Rawicz zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, osoby zainteresowane współpracą i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego na OTWARTE SPOTKANIE KONSULTACYJNE programu współpracy Gminy Rawicz z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Spotkanie zaplanowano na 15 października (wtorek) na godzinę 17.00 w sali sesyjnej Urzedu Miejskiego Gminy Rawicz. Podczas spotkania porozmawiamy o zadaniach, które Gmina Rawicz oraz organizacje zamierzają realizować w nadchodzącym roku. Z uwagi na to, że w 2019 roku zaszły bardzo istotne zmiany w podejściu do realizacji zadań oraz ich rozliczania niezbędne jest przedyskutowanie sposobów opisywania zadań, określania ich celów i rezultatów. Ze względu na to, że nie określmy godziny zakończenia konsultacji - zależy to tylko od poziomu zainteresowania - przygotowaliśmy serwis kawowy. Zapraszamy do dyskusji.  

 

 

 

Stowarzyszenie Centrum PISOP zaprasza do udziału w Konkursie pn.: „Działania Godne Uwagi”. Celem Konkursu jest upowszechnienie działań zrealizowanych przez wielkopolskie organizacje oraz grupy nieformalne na rzecz mieszkańców.
Na zwycięzców czekają nagrody!
 
 
 

Masz Głos - kolejna edycja akcji

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, akcja Masz Głos jest dla Ciebie. Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl.

Udział jest bezpłatny, a może wiele zmienić w Twojej miejscowości.

 

 

 

 

Konsultacje Programu Współpracy - plan po wakacjach

Wakacje już za nami, dlatego przypominamy przedstawicielom organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Rawicz, że można włączyć się w proces konsultacji społecznych nad Programem Współpracy Gminy Rawicz na 2020 rok. Konsultacje trwają już od 17 czerwca. Koniec tworzenia Programu to 30 października 2019 r. Zachęcamy do przesyłania drogą mailową ankiety, którą zamieściliśmy w załączniku do 30 września. W II połowie roku zaplanowaliśmy: dyżury w ramach punktu wsparcia NGO w ostatnie czwartki miesiąca, otwarte spotkanie, na którym będziemy rozmawiać o zadaniach i planowanych na nie środkach 15 października o godzinie 17.00 w Urzędzie, szkolenie z pisania ofert i ich rozliczania w listopadzie. Zachęcamy do współpracy.  

 

PARTNERZY NGO

DO GÓRY