10 milionów złotych na wsparcie III sektora: Program COVID-19

Rada Ministrów przyjęła rządowy Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19. Dofinansowanie kosztów czynszu, dotacje na adaptację działań do wymogów komunikacji zdalnej oraz na działania wspierające instytucje publiczne w walce z epidemią – to  przykłady pomocy, jaką oferuje III sektorowi nowy program wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Razem z pozostałymi 18 rozwiązaniami legislacyjnymi dla NGO, program tworzy Tarczę antykryzysową dla sektora pozarządowego, ogłoszoną w marcu z inicjatywy prof. Piotra Glińskiego, Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Pełna informacja znajduje się na stronie niw.gov.pl. 
Nabór wniosków rozpoczyna się 12 maja.

Zdobądź pieniądze na realizację młodzieżowej inicjatywy

Stowarzyszenie „ZMW” w ramach projektu „Młodzieżowe Wulkany Partycypacji” ma przyjemność zaprosić do udziału w projekcie młodzież w wieku 13-19 lat z terenu powiatów: gostyński, kościański, rawicki, leszczyński i miasto Leszno. Na zgłoszenia czekamy tylko do 20 maja 2020 r. do godz. 23:59!

Spośród zgłoszonych grup młodzieżowych Kapituła dokona wyboru 15 inicjatyw, które wezmą udział w projekcie i otrzymają 2000 zł na realizację swojej inicjatywy! Więcej informacji oraz na wszelkie pytania odpowiada koordynator projektu Mikołaj Kostaniak pod numerem telefonu 516 246 364 lub pod adresem e-mail zmw.redakcja@gmail.com. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Załączniki:
Pobierz plik (Informacja_MWP.pdf)Informacja_MWP.pdf[ ]417 kB

Punkt wsparcia przy MGOPS w Rawiczu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i w trosce o bezpieczeństwo przedstawicieli Podmiotów Ekonomii Społecznej w Gminie Rawicz zapraszamy do korzystania ze wsparcia świadczonego w ramach Punktu Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu za pośrednictwem adresu e-mial: projekty@opsrawicz.pl

Zdalny dyżur dla organizacji pozarządowych

W tych trudnych czasach pojawia się dużo pytań i wątpliwości dotyczących realizacji bieżących zadań publicznych zleconych przez Gminę Rawicz. Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej uruchamiło zdalny dyżur. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 będziemy starać się odpowiedzieć na Państwa pytania pod numerem telefonu 660 228 210. Zawsze można wysłać pytania mailem na adres promocja@rawicz.eu

Zachęcamy do kontaktu, tym bardziej, że dla wszystkich nas ta sytuacja jest nowa i dlatego tylko przy współpracy z Państwem możemy znaleźć i wybrać najlepsze rozwiązania.   

Zestawienie złożonych ofert w Otwartym Konkursie Ofert - I edycja 2020

Przedstawiamy zestawienie złożonych ofert w I edycji otwartego konkursu na realizacje zadań publicznych w 2020 roku. W wymaganym terminie (30.12.2019 r.) do Urzędu wpłynęło 56 ofert na łączną kwotę dofinansowania 1.378.825,56 zł. Przewidujemy, że ocena formalna złożonych ofert potrwa do 15 stycznia. Apelujemy o systematyczne sprawdzanie elektronicznej skrzynki pocztowej oraz generatora e-NGO, ponieważ może pojawić się informacja o konieczności uzupełnienia brakujących załączników lub poprawienia innych błędów formalnych. Niedopełnienie wspomnianych obowiązkow będzie skutkować odrzuceniem oferty i w konsekwencji niezakwalifikowaniem jej do dalszej oceny przez członków komisji konsursowej. Ocena merytoryczna zakwalifikowanych ofert będzie dokonywana etapami, począwszy od 15 stycznia, w zależności od przedstawionego przez oferentów harmonogramu realizacji zadań. Całość procedury oceny ofert ma szanse zakończyć się do końca stycznia.   

 

PARTNERZY NGO

DO GÓRY