Największe firmy w Gminie Rawicz

Na terenie Gminy Rawicz działa Rawicka Rada Przedsiębiorczości, która jest organem opiniodawczo-konsultacyjnym Burmistrza Gminy Rawicz. W jej skład wchodzą przedstawiciele firm działających na terenie Gminy Rawicz. Rada Przedsiębiorczości ma wpływ na kierunki rozwoju gospodarczego gminy, kształt aktów prawa lokalnego w zakresie wspierania przedsiębiorczości czy tworzenie warunków do wdrażania koncepecji planowania strategicznego. To właśnie konsultacje z radą przyczyniają się do ciągłego podnoszenia standardów współpracy na linii burmistrz-przedsiębiorcy.

Największe firmy Gminy Rawicz to:

Grupa PIEPRZYK

Istnieje od 1989 roku. Obecnie w jej skład wchodzi kilka firm w Polsce i Niemczech. Podstawą siły ekonomicznej firmy jest kapitał polski. Liderami Grupy są dwa podmioty: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Alicja” Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Pieprzyk” Sp. z o.o.
Firma zatrudnia 1500 pracowników.
Grupa Pieprzyk współpracuje ze znanymi i cenionymi firmami, np.: PKN Orlen, Grupa Lotos SA, BP POLAND Sp. z o.o. , Volkswagen AG, KGHM Polska Miedź SA, MULLER Sachs GmbH, Shell Polska. Firmy Grupy Pieprzyk prowadzą politykę zbiorowej odpowiedzialności społecznej, biorąc udział i inicjując akcje na rzecz lokalnego rynku pracy, budując wizerunek stabilnego i uczciwego pracodawcy.
 
Strona internetowa: www.pieprzyk.pl

Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów - RAWAG Sp. z o.o.
Obecnie RAWAG Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem zatrudniającym 560 doświadczonych pracowników.
Przedsiębiorstwo stosuje własne rozwiązania konstrukcyjno - technologiczne, dzięki którym jest producentem tanich i nowoczesnych wyrobów do: wagonów pasażerskich, tramwajów, autobusów szynowych, metra, autobusów miejskich i turystycznych. Zapewnia usługi na wielu płaszczyznach: spawanie, anodyzowanie, pokrywanie proszkowe.
RAWAG w ciągu ostatnich 5 lat zwiększył obrót o 105%. Firma otrzymała liczne nagrody i certyfikaty.
 
Strona internetowa: www.rawag.pl

Fabryka Papieru RAWIBOX SA

RAWIBOX SA jest uważany za pierwsze tego rodzaju przedsiębiorstwo w Polsce, a jedno z nielicznych w Europie. Obecnie, ma ponad 100 lat, swoją tradycję i 140 pracowników. RAWIBOX specjalizuje się w produkcji karbowanych plansz, o różnej wadze i różnej fakturze oraz w produkcji kolorowych karbowanych opakowań, oferując klientom szeroką gamę produktów. Obecnie, Rawibox dysponuje najnowocześniejszą w Polsce drukarką fleksograficzną (7 kolorów).
 
Produkty RAWIBOX-u są używane jako opakowania dla żywności, owoców, warzyw, napojów, produktów spożywczych, produktów technicznych, opakowania dla leków, produktów higienicznych i medycznych, a także jako kontenery na odpady.
 
Strona internetowa: www.rawibox.com.pl
 

GAZOMET Sp. z o.o.

Firma GAZOMET oferuje kompleksowe rozwiązania dla całego łańcucha dostaw gazu – wydobycia, przesyłu, magazynowania, dystrybucji i zużycia. Produkty firmy GAZOMET obecne są na rynku międzynarodowym, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii, Rosji, Łotwie, Litwie, Białorusi a nawet w Kazachstanie. Firma zatrudnia 130 wykwalifikowanych pracowników. 

Strona internetowa: www.gazomet.pl

 

 


FRITZ HANSEN PRODUCTION

Fritz Hansen, to ekskluzywna, międzynarodowa marka w branży meblarskiej. Główna siedziba firmy usytuowana jest w miejscowości Allerod (Dania). Specjalnością firmy są meble wykonywane z drewna laminowanego. Fritz Hansen prowadzi 5 głównych obszarów projektowania i produkcji: kuchnia, sale konferencyjne, poczekalnie, krzesła biurowe, pomieszczenia prywatne. Głównym zamysłem firmy jest umożliwienie klientom wyrażenia swojej indywidualności.

Firma zatrudnia 97 pracowników.

 

Strona internetowa: www.fritzhansen.com

 


FERMY DROBIU WOŹNIAK

Firma Fermy Drobiu Woźniak sp. z o. o. to jeden z największych producentów jaj konsumpcyjnych w Polsce i Europie, zatrudniający 500 pracowników. Firma zajmuje się w pełni zintegrowaną produkcją jaj konsumpcyjnych. FD Woźniak oferuje kompleksowe usługi transportowe dla klientów, prowadzi skup zbóż w trzynastu punktach na terenie zachodniej Polski oraz posiada własną mieszalnię pasz. Fermy Drobiu Woźniak założone w 1986 roku uplasowały się na pozycji lidera wśród producentów jaj konsumpcyjnych.
 

Strona internetowa: www.fdw.pl

 

 


P.P.H. UBÓJ I PRZETWÓRSTWO INDYKA JOANNA GIŻEWSKA-CHRZĄSZCZ

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Ubój i Przetwórstwo Indyka to firma rodzinna zlokalizowana w Słupi Kapitulnej. Firma zatrudnia 350 pracowników. Obecnie w profilu działalności przedsiębiorstwa znajdują się: ubój, rozbiór i przetwórstwo indyka wraz z konfekcjonowaniem mięsa i wędlin. Zakład stanowi zintegrowany kompleks budynków, zaprojektowanych i wykonanych zgodnie z normami Unii Europejskiej i jest wyposażony w najnowszy, ciągle modernizowany park maszynowy. Produkuje ponad 100 asortymentów. Przede wszystkim są to wędzonki, wędliny oraz mięso z indyka. Firma obsługuje szeroką gamę klientów końcowych począwszy od klientów hurtowych, sklepów wielkopowierzchniowych oraz mało powierzchniowych.  Każdego dnia firmowe samochody docierają do klientów z terenu całej Polski.
 
Strona internetowa: www.gizewski.pl
 
 

 
ZPB KACZMAREK Sp. z o.o. S.K.A.
 
Od rozpoczęcia produkcji w 1983 roku do dnia dzisiejszego, firma ZPB Kaczmarek przeszła kilka etapów technologicznych w produkcji, od prostych narzędzi i urządzeń do zautomatyzowanych sterowanych komputerowo linii produkcyjnych o wysokiej wydajności. ZPB Kaczmarek posiada trzy fabryki zlokalizowane w południowo – zachodniej części kraju. W zakładach w Rawiczu, Zielonej Górze oraz w Prusicach wytwarzana jest betonowa galanteria uliczno-drogowa oraz studnie sanitarno–deszczowe. Dziś produkty firmy ZPB Kaczmarek (kilkanaście rodzajów kostki brukowej, krawężniki, obrzeża, palisady, gazony, denice, studnie szczelne) rozpoznawalne są w całej Polsce. ZPB Kaczmarek jako pierwszy producent w Europie Środkowowschodniej a trzeci na świecie oferuje wyroby produkowane w oparciu o najnowocześniejszy na świecie system produkcji – PERFECT.  Misją firmy jest współkształtowanie otoczenia siedzib ludzkich. 
 
 
Strona internetowa: www.zpbkaczmarek.pl
RAWBUD RAWICZ Sp. z o.o.
 
Podstawowym profilem działalności spółki jest produkcja budowlana i szeroko rozumiane usługi budowlane wraz ze sprzedażą mieszkań. Drugorzędną działalnością jest przejęty Zakład Produkcji Znaków Drogowych i Reklam. Od początków istnienia firmy odnotowuje się systematyczny rozwój tak, że obecnie jest to największa firma budowlana na terenie Ziemi Rawickiej. RAWBUD świadczy usługi w zakresie budownictwa jedno- i wielorodzinnego, użyteczności publicznej i budownictwa przemysłowego oraz rolniczego, w większości na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Świadczone przez firmę usługi realizowane są zgodnie z założeniami projektowymi i wymogami prawnymi, a oferowane terminy wykonania prac są dotrzymywane, co świadczy o fachowości i wiarygodności spółki.
 
 
Strona internetowa: www.rawbud.com.pl
 
FERRPOL Bracia Matuszewscy:
 
Firma FERRPOL posiada długoletnią tradycję. Założona w 1956r. przez Józefa Matuszewskiego, stała się fundamentem rozwoju rodzinnej działalności jej kontynuatorów, Tadeusza, Krzysztofa i Leszka Matuszewskich. Od początku swego istnienia firma zajmowała się usługami w zakresie obróbki skrawania metali, wykonywania konstrukcji stalowych oraz produkcji maszyn rolniczych. Obecna działalność FERRPOLU to wykonywanie usług w zakresie obróbki mechanicznej oraz produkcja systemów zabezpieczeń gazowych. FERRPOL dostarcza części dla przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego, hydraulicznego, rolniczego, elementy do maszyn budowlanych i na potrzeby kolejnictwa. Firma, której dewizą jest wysoka jakość usług i terminowość dostaw, zatrudnia 170-sto osobową załogę.
 
Strona internetowa: www.ferrpol.com.pl
 
 
 

PPUH EXPORT-IMPORT ROMAN KUBINKA:

Firma prowadzi działalność gospodarczą polegającą na produkcji trumien. Produkowane trumny wysyłane są głównie do Niemiec, ale także do Czech, Holandii i Anglii.  Firma obecnie zatrudnia około 160 osób. Wielkość produkcji wzrosła do około 13.000 sztuk trumien miesięcznie, co sprawia, że firma zajmuje obecnie czołowe miejsce wśród polskich producentów trumien.

Strona internetowa: http://www.kubinka.com.pl/

 
 
Inne firmy działające na terenie gminy Rawicz zatrudniające powyżej 100 pracowników to m.in. :
  • TAD-LEN - 132 pracowników
  • Zachodnia Instytucja Gospodarki Budżetowej PIAST Oddział w Rawiczu - 124 pracowników
  • Fabryka Okien i Drzwi Bracia Kowalscy - zatrudniająca ok. 100 pracowników
  • Odlewnia Rawicz Sp. z o.o. - zatrudniająca ok. 100 pracowników
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska - zatrudniająca ok. 100 pracowników
  • MWD Małgorzata Duda - zaturdniająca ok. 100 pracowników
 
 
DO GÓRY