Strefy ekonomiczne "po nowemu", czyli Polska globalną wioską gospodarczą

Przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz przedstawiciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu rawickiego spotkali się 4 lipca w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz by dyskutować o nowych zasadach Specjalnych Stref Ekonomicznych. W spotkaniu wziął udział wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Drynda.

 

Rzecznik dla MŚP

30 kwietnia wprowadzona została instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Ma on stać na straży praw przedsiębiorców. Na jego wniosek każdy minister będzie musiał wyjaśnić najtrudniejsze przepisy. Rzecznik będzie opiniował akty prawne ważne dla przedsiębiorców oraz ma być bezstronny i apolityczny. Czy funkcja Rzecznika MŚP będzie realną pomocą, okaże się zapewne w trakcie działania. Niewatpliwym atutem instytycji jest fakt, że Rzecznik stanie się łącznikiem między organami prawa a przedsiębiorcami co zapewne stanie się zachętą do podejmowania dyskusji w tematach ważnych dla przedsiębiorców.

 

Ulga na start - przedsiębiorco wybierz świadomie!

Przedsiębiorco, chcesz skorzystać z "ulgi na start"? Zrób to świadomie. Pamiętaj, że masz wybór. Korzystając z ulgi przez sześć miesięcy nie zapłacisz składek na ubezpieczenie społeczne, ale w tym czasie nie będziesz też miał prawa do zasiłku chorobowego, a na Twoim koncie emerytalnym nie odłoży się ani złotówki. Podejmij decyzję świadomie.

 

 

Konsultacje w ramach Punktu Informacyjnego FE - 22.06.18

Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie zapraszają wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne indywidualne konsultacje, które odbędą się 22.06.2018 r., w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz (sala 101) w godzinach 09:00-13:00. 

 

 

DO GÓRY